Weekend z Finałem Superligi Runmageddonu

W nadchodzący weekend 22-23 października na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie odbędzie się finałowa edycja Runmageddonu. Wystartują w niej m.in. czołowi zawodnicy OCR będą walczyć o punkty, nagrody i mistrzostwo. Udział w zawodach już potwierdzili liderzy rankingu Klaudia Szuba-Łata, Dainius Liutkus oraz depczący im po piętach: Małgorzata Szaruga i Wojciech Brzoskwinia. Łączna pula nagród dla najlepszych biegaczy wynosi 15 tysięcy złotych.

Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie – to tutaj Runmageddon, najpopularniejszy w Polsce cykl biegów z przeszkodami Runmageddon zakończy sezon 2022. Nowa lokalizacja stanowić będzie całkowicie nowe i zaskakujące wyzwanie dla startujących. Dla zawodników Elite będzie to impreza pod znakiem Mistrzostw Polski Runmageddonu. Będzie to także finałowe starcie zawodników Superligi RMG, w której podczas całego sezonu rywalizowało kilkaset osób.

Kto wygra ligę?

Podczas Runmageddonu na Polanie Jakuszyckiej odbędą się finałowe starty Superligi RMG, w której przez cały sezon profesjonalni biegacze przeszkodowi zbierali punkty. Ci, którym uda się zdobyć odpowiednią liczbę punktów, by zakwalifikować się do pierwszej trzydziestki, zdobędą nagrody pieniężne.

Zawodnik, który uzyska największą liczbą punktów otrzyma 7,5 tysiąca złotych. Drugi w klasyfikacji wygra 5 tysięcy złotych, trzeci zaś 3,5 tysiąca złotych. Biegacze OCR, którzy uplasują się na pozycjach: od czwartej do dziesiątej otrzymają 1000 złotych; od jedenastej do dwudziestej – 750 złotych a od dwudziestej pierwszej do trzydziestej po 500 zł.

– Finałowe biegi będą podwójnie punktowane. Oznacza to, że zawodnicy, którzy jeszcze nie brali udziału w rywalizacjach, mają szansę znaleźć się wśród tych, którzy otrzymają nagrody pieniężne – podkreślają organizatorzy.

Nowa lokalizacja zawsze wiąże się z zaskakującą przygodą i nieprzewidywalnym wyzwaniem.  Trasa zostanie wytyczona na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie, przy nowo otwartym Dolnośląskim Centrum Sportu Polana Jakuszycka. Podczas eventu chętni mogą wystartować w dwóch formułach: 6-kilometrowym Rekrucie z 30 przeszkodami oraz 21-kilometrowym Hardcorze z 70 przeszkodami.

Biegi nie tylko dla elity

Pierwsze serie Elite dedykowane będą zawodnikom OCR, którzy będą rywalizować o najlepszy czas. Następnie wystartują kategorie open, dostępne dla każdego, kto ma ochotę poznać, na czym polega przygoda z Runmageddonem i biegami OCR. W sobotę w formule Rekrut udział wezmą wszyscy zainteresowani po 16. roku życia, a w niedzielę formuła Hardcore by Tarczyński dostępna będzie dla osób pełnoletnich.

Źródło: Runmageddon