17. Półmaraton Warszawski wzywa. Organizatorzy celują w „dychę”

W miniony weekend ruszyły zapisy na 17. Półmaraton Warszawski, który odbędzie się 27 marca 2023 roku. Na liście startowej imprezy jest już ponad tysiąc zawodników. Organizatorzy chcieliby, aby metę wiosennego półmaratonu przekroczyło ponad 10 tysięcy uczestników. 

Półmaraton Warszawski to impreza, która od lat mobilizuje i motywuje tysiące osób do rozpoczęcia sezonu biegowego. Od dawna organizatorzy promują wydarzenie hasłem „Wiosna startuje w Warszawie”.

– Ubiegły rok przyniósł nowe rekordy! Reprezentantka Etiopii pokonała dystans półmaratonu w czasie 01:08:55, bijąc tym samym rekord imprezy, który utrzymywał się aż 9 lat. Wśród mężczyzn triumfował reprezentant Tanzani, Emanuel Giniki Gisamoda z wynikiem 01:00:30. Zbliżająca się wielkimi krokami 17. edycja półmaratonu to kolejna szansa na pobicie rekordów. Czy komuś uda się zapisać na kartach historii? Przekonamy się już w marcu – zapowiada Fundacja Maraton Warszawski.

Można się zapisywać

Zapisy trwają na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com. Do końca stycznia 2023 roku pakiet startowy bez koszulki kosztuje 150 złotych. T-shirt można dokupić w cenie 79 złotych (koszulka techniczna New Balance) i 49 złotych (bawełniana).

Warto zauważyć, że w porówananiu z ubiegłym rokiem cena pakietu startowego nie uległa zmianie, mimo szybko rosnącej inflacji i co za tym idzie, wzrostu kosztów organizacji imprezy.

Do udziału w biegu zapisać się można na dwa sposoby: wnosząc opłatę startową, bądź wybierając ścieżkę charytatywną – zakładając zbiórkę #BiegamDobrze. W ramach ścieżki i akcji charytatywnej każdy z uczestników może wybrać jedną spośród 8 organizacji dobroczynnych i wesprzeć ją poprzez bieganie.

– Wybierz opcję charytatywną rejestracji i załóż wirtualną zbiórkę w systemie #BiegamDobrze. Poprzez zachęcanie swoich znajomych do wsparcia swojej zbiórki gromadzisz środki wspomagające działalność wybranej organizacji dobroczynnej. Gdy uzbierasz kwotę minimalną, w prezencie od organizacji dostaniesz pakiet startowy – instruują organizatorzy.

W ramach akcji charytatywnej #BiegamDobrze biegacze zebrali już ponad  7 milionów złotych na ważne cele społeczne. Organizatorzy apelują: „w słusznej sprawie biegnie się lżej!”.

Znów będzie akcja treningowa

Podobnie jak w ubiegłym roku Fundacja Maraton Warszawski uruchomi akcję treningową. W pierwszoplanowych rolach wystąpią tutaj eksperci MagazynBieganie.pl, którzy zaangażują się w przygotowanie biegaczy do zawodów.

Dla wszystkich zainteresowanych wspólnymi treningami powstanie specjalna grupa na Facebooku. Znajdą się na niej zróżnicowane plany treningowe, zależne od poziomu zaawansowania. Dostępne będą również poradniki i akcje specjalne.

– Wiosna to idealny moment na powrót do formy po zimowym robieniu masy. Jeśli Twoje roztrenowanie przeciągnęło się, jeśli chcesz zawalczyć o życiówkę, wrócić do formy sprzed kilku lat i zacząć biegać razem z nami – zrób to teraz! Jeśli myślisz o debiucie na dłuższym dystansie – Półmaraton Warszawski to idealny wybór. Ubiegły rok przyciągnął na start półmaratonu ponad dwa tysiące debiutantów. Przyszły rok może być Twój, wszystko zależy od Ciebie – zachęca Fundacja Maraton Warszawski.

Czy po raz kolejny pęknie 10 tysięcy?

Pierwszy Półmaraton Warszawski odbył się 26 marca 2006 roku. Bieg ukończyło wtedy 1066 biegaczy. Organizatorzy głęboko wierzyli, że zainteresowanie imprezą będzie rosło z roku na rok i tak się stało. W 2013 roku byliśmy świadkami niezapomnianej chwili. Pierwszy raz w historii, metę biegu ulicznego w Polsce przekroczyło bowiem ponad 10 tysięcy osób. Kolejnym przełomowym momentem było przywitanie na mecie stutysięcznego biegacza podczas Półmaratonu Warszawskiego w 2019 roku.

Organizatorzy biegu, fundacja „Maraton Warszawski” postawili sobie ambitny cel, by na wiosnę 2023 roku, po raz kolejny metę przekroczyło 10 tysięcy biegaczy. Czy tak się stanie? Wszystko w rękach i nogach pasjonatów biegania, którzy chętnie odwiedzają stolicę w ostatni weekend marca.

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski

fot. sportografia.pl