Garmin Instinct Crossover. Analogowy z inteligentnymi funkcjami

Nowa technologia RevoDrive, wbudowane aplikacje sportowe, szeroki wachlarz funkcji monitorowania zdrowia i aktywności, a do tego ładowanie solarne. To cechy nowego hybrydowego smartwatcha Garmin Instinct Crossover.

Garmin Instinct Crossover to propozycja dla tych, którzy cenią sobie analogowe zegarki, ale nie chcą rezygnować z zaawansowanych funkcji smart oraz imponującej wytrzymałości. Jego wyraźne, fluorescencyjne wskazówki zegarka uzupełniają zaawansowane funkcje całodobowego monitorowania zdrowia i aktywności marki Garmin na czytelnym cyfrowym wyświetlaczu. Z kolei dzięki ładowaniu solarnemu czas pracy baterii zegarka można mierzyć w miesiącach, a nie dniach.

– Instinct Crossover powstał z myślą o osobach prowadzących aktywny tryb życia, które preferują wygląd tradycyjnego zegarka, ale są gotowe na wykorzystanie funkcjonalności nowoczesnego smartwatcha. Zamiast wybierać między klasycznym zegarkiem a zaawansowaną technologią, stworzyliśmy produkt, który spełnia funkcje jednego i drugiego – mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. globalnej sprzedaży konsumenckiej.

Wytrzymałość w nowym wydaniu

Instinct Crossover łączy w sobie wytrzymałą konstrukcję i intuicyjną obsługę znaną z serii Garmin Instinct, a także nowe analogowe wskazówki i znaczniki tarczy zegarka pokryte powłoką Super-LumiNova. Wszystko to składa się na wytrzymały, a jednocześnie stylowy smartwatch gotowy na każdą aktywność i przygodę.

Analogowe wskazówki znajdują się nad cyfrowym wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości i mogą błyskawicznie się rozsunąć w razie potrzeby skorzystania z inteligentnych funkcji. Zegarek sprawdzi się zarówno podczas codziennych obowiązków w mieście, jak i aktywności na świeżym powietrzu. Został skonstruowany zgodnie z normą MIL-STD-810 jest odporny na temperaturę i wstrząsy oraz wodoodporny do 10 ATM. Dzięki nowej technologii Garmin RevoDrive zegarek zapewnia dokładny, analogowy pomiar czasu nawet w najtrudniejszych warunkach. W przypadku znacznego wstrząsu zegarka podczas aktywności zapewni automatyczną kalibrację, aby zagwarantować dokładne odmierzanie czasu.

Bateria na medal

Osoby ceniące brak konieczności ładowania w zegarkach analogowych z pewnością ucieszy nieskończenie długi czas pracy baterii w smartwatchu Instinct Crossover Solar w trybie oszczędzania baterii z ładowaniem solarnym. Pozwala on na korzystanie z tradycyjnych funkcji analogowych, takich jak godzina, data i stoper. Jeżeli uruchomione zostaną zaawansowane funkcje łączności, Instinct Crossover Solar może zapewnić nawet 70 dni pracy na baterii w trybie smartwatcha z ładowaniem słonecznym. Z kolei podstawowy Instinct Crossover oferuje prawie miesiąc pracy baterii w trybie smartwatcha i ponad 110 godzin w trybie GPS.

Zadbaj o zdrowie

Instinct Crossover to prawdziwa skarbnica funkcji monitorowania zdrowia i aktywności, które pomogą poczuć się lepiej każdego dnia. Znalazło się wśród nich m.in. zaawansowane monitorowanie snu i ocena jakości snu oraz profil aktywności Health Monitoring, który pozwala użytkownikom rejestrować kluczowe wskaźniki zdrowotne, takie jak Body Battery, stres i tętno w jednym widoku.

Miłośników aktywności ucieszy fakt, że nowy smartwatch oferuje funkcje takie jak pułap tlenowy, pulsoksymetr, wiek sprawnościowy, stan wytrenowania, obciążenie treningowe i efekt treningu, status HRV i asystent regeneracji. Wszystkie te funkcje mogą działać jeszcze lepiej dzięki wydłużonemu czasowi pracy baterii i możliwości noszenia zegarka przez długie tygodnie bez ładowania.

Aby nadążyć za życiem w biegu, zegarek Instinct Crossover można sparować ze smartfonem, dzięki czemu użytkownicy będą mogli otrzymywać powiadomienia na nadgarstek, korzystać z płatności zbliżeniowych Garmin Pay oraz zsynchronizować się z aplikacją Garmin Connect i sklepem Connect IQ, aby spersonalizować zegarek.

Znajdź drogę

Podczas podróży poza utartymi szlakami, Instinct Crossover oferuje śledzenie GPS, obsługę wielu systemów komunikacji satelitarnej, czujniki ABC, wyznaczanie tras do punktu początkowego TracBack oraz możliwość zapisania charakterystycznego punktu. Instinct Crossover – Tactical Edition wyposażony jest we wszystkie te opcje, a dodatkowo w specjalistyczne funkcje taktyczne, takie jak kompatybilność z noktowizorami, tryb ukrycia, dwuformatowy GPS czy możliwość awaryjnego wyłączenia urządzenia.

Instinct Crossover jest już dostępny na stronie garmin.com w cenie detalicznej od 549.99 euro, czyli około 2,8 tysięcy zł.

Źródło: Garmin