Na rynku debiutuje Polar Ignite 3. Nowy ekran i funkcja monitorowania snu

Polar przedstawił trzecią generację zegarków fitness z linii Ignite. To smartwatch z wyświetlaczem AMOLED 1,28″ (416×416 pikseli) i nowym monitorem dziennej energii. Nowością jest funkcja SleepWise, która zapewnia zaawansowną analizę snu i jego wpływu na kolejny dzień aktywności.

Nowy zegarek Polar Ignite 3 wyposażony jest w ramkę ze stali nierdzewnej, która otacza wyświetlacz AMOLED 1,28″ (416×416 pikseli) chroniony wzmocnionym szkłem Gorilla Glass. W porównaniu do porzednika ekran jest lepszej jakości, „dwójka” wyposażona była w LCD.

Dodatkowo nowy zegarek posiada czujnik światła, co oznacza, że wyświetlacz automatycznie dopasowuje swoją jasność do otoczenia. Ma to ułatwiać odczytywanie danych w każdych warunkach, zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz.

Zupełnie nowe są edytowalne widżety na ekranie, dzięki którym użytkownik może mieć szybki dostęp do informacji takich jak tętno, pogoda, czy liczba pokonanych kroków.

Śpij mądrze

Użytkownicy Polar Ignite 3 mogą łatwo sprawdzić swoją kondycję dzięki prostym i sprawdzonym narzędziom takim jak Fitness Test, Test Marszowy czy Biegowy Test Wydolności. Dzięki ponad 150 profilom sportowym, każdy może wybrać swoją ulubioną dyscyplinę i otrzymać narzędzia do jej monitorowania. Dla tych, którzy szukają wskazówek treningowych i inspiracji, Polar Ignite 3 wyposażony został w FitSpark, codzienny zestaw ćwiczeń dostosowanych do aktualnej kondycji użytkownika.

Polar Ignite 3 rozszerza zaawansowane możliwości monitorowania snu o funkcję SleepWise. Zapewnia ona zaawansowane dane dotyczącej jego jakości. Każdego ranka użytkownicy otrzymają szczegółową prognozę poziomu regeneracji, aby dostosować swoje obciążenia treningowe. Fińska marka informuje, że jeszcze w tym roku udostępni funkcję SleepWise wszystkim użytkownikom Polar Flow z zegarkami obsługującymi funkcję Sleep Plus Stages.

Lekki i dokładny

Trzeba przyznać, że Polar Ignite 3 jest lekki. Waży zaledwie 21 gramów (z paskiem 35 g). Wzrosła jego wydajność, ma lepszy procesor (192 MHz) i pamięć 32 mb. Wbudowana bateria o pojemności 215 mAh ma wystarczyć na 5 dni pracy urządzenia na jednym ładowaniu, przy całodobowym monitorowaniu aktywności, snu i tętna.

Pomimo niewielkich rozmiarów, Polar Ignite 3 wyposażony jest w wydajny, dwuzakresowy GPS wykorzystujący pasma L1 i L5 do precyzyjnego określania pozycji. Pozwala to na pomiar dystansu i trasy z maksymalną precyzją i mniejszymi zakłóceniami spowodowanymi bliskością wysokich budynków czy złą pogodą.

Nowy zegarek Polar można kupić online i w sklepach stacjonarnych. Urządzenie dostępne jest w czterech kolorach: czarnym, fioletowym, szarym i brązowym. Sugerowana cena detaliczna to 1599 zł.

red