New Balance ma startówki na Maraton Nowojorski

Już 6 listopada wystartuje największy maraton na świecie – TCS New York City Marathon. New Balance, jako sponsor techniczny wydarzenia, przygotował z tej okazji specjalną kolekcję. Jednym z jej elementów jest limitowane, przedpremierowe wydanie modelu FuelCell Super Comp Elite v3, który jest dostępny również w Polsce.

Premiera w Nowym Jorku

Tegoroczna kolekcja New Balance z okazji TCS NYC Marathon podkreśla wszystko to, co jest kwintesencją Nowego Jorku poprzez włączenie wizerunków Empire State Building, drapaczy chmur i wspaniałych krajobrazów miejskich. W tym roku New Balance położył nacisk na zastosowanie bardziej ekologicznych materiałów i procesów produkcyjnych w wielu elementach kolekcji.

– Jesteśmy podekscytowani powrotem do Nowego Jorku na TCS New York City Marathon – mówi Kevin Fitzpatrick, New Balance Global Director of Performance Marketing. – W tym roku jesteśmy niezwykle dumni, że możemy zaprezentować nasz najbardziej zaawansowany jak dotąd superbut – FuelCell Super Comp Elite v3. Limitowana kolorystyka NYC to pierwsza okazja dla biegaczy, aby wypróbować model FuelCell Super Comp Elite v3 przed jego oficjalną premierą w lutym 2023 roku – dodaje.

Najbardziej zaawansowana startówka New Balance

Model FuelCell Super Comp Elite v3 to lekkie (228 g) i oddychające buty o dropie (różnica między przednią częścią buta i piętą) 4 mm. Jest to najwyższy model startowy w ofercie New Balance stworzony dla biegaczy długodystansowych, w szczególności maratończyków.

Za zwrot energii i poziom responsywności butów FuelCell Super Comp Elite v3 odpowiada połączenie amortyzacji FuelCell z innowacyjną technologią Energy Arc. Płytka z włókna węglowego została umieszczona pomiędzy dwoma warstwami pianki. Ergonomiczna i jednolita konstrukcja cholewki zapewnia dopasowanie i wsparcie podczas docelowego startu. Pomaga w tym też jednoczęściowy, zintegrowany z cholewką i oddychający język.

Model FuelCell Super Comp Elite v3 w limitowanej edycji na TCS NYC Marathon jest dostępny na stronie nbsklep.pl. Kosztują 1099, 99 zł.

Źródło: New Balance