Wings for Life: 100 tysięcy biegaczy pobiegnie dla tych, którzy nie mogą

Jak podaje Biuro Prasowe charytatywnego biegu Wings for Life w niedzielę 5 maja o godzinie 13:00 czasu polskiego na całym świecie swoją ucieczkę przed Samochodami Pościgowymi ropzocznie ponad 100 tysięcy biegaczy. 8 tysięcy z nich wyruszy na całkiem nową trasę biegu w Poznaniu. Zapisy na polską edycję światowego biegu zostały już zakończone, ale chętni wciąż mogą wystartować dzięki mobilnej aplikacji.

Poznański bieg wyprzedał się rekordowo szybko. Pełna pula 8 tysięcy pakietów znalazła swoich nabywców już na sześć tygodni przed startem.

Miejsca na bieg w Poznaniu wyprzedały się miesiąc wcześniej niż w zeszłym roku. Cieszę się, że znów wystartuje komplet uczestników. Tych, którzy nie zdążyli zachęcam do ucieczki przed wirtualną metą w biegu z aplikacją, to super przeżycie i pełnoprawne uczestnictwo – mówi Paweł Januszewski, dyrektor sportowy Wings for Life World Run w Polsce.

Wystarczy zainstalować aplikację Wings for Life World Run na swoim telefonie, opłacić wpisowe (15 EUR) i w dniu biegu ruszyć przed siebie w chwili, gdy zrobi to cały świat. Zorganizowane App Run odbędą się w Warszawie, Gdańsku, Olsztynie, Bochni i Kaletach.

Start, podobnie jak w ubiegłym roku, zlokalizowany będzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Z terenu MTP trasa poprowadzi biegaczy przez centrum miasta. Po pokonaniu 5 km dotrą oni do Ronda Śródka, a następnie wybiegną z Poznania i ruszą przez Kobylnicę (15 km) i Pobiedziska (30 km) w stronę Jeziora Lednickiego.

– Zmienia się tempo  Samochodu Pościgowego. Odczują ją ci, którzy pragną pokonać ponad 40 km – właśnie tam Adam Małysz doda więcej gazu. Bieg będzie nieco krótszy, a globalna rywalizacja bardziej zacięta! – informuje Biuro Prasowe imprezy.

mat pras.

fot. Bartek Woliński