Nowe FuelCell Rebel od New Balance ubierzesz również na maraton

New Balance zaprezentował trzecią odsłonę modelu Rebel z linii FuelCell. Producent zapewnia, że dzięki lepszej amortyzacji  zmianom w podeszwie środkowej but dobrze sprawdzi się na dłuższych dystansach takich jak półmaraton i maraton. 

Podeszwa jak sprężyna

Tajemnica sukcesu modelu FuelCell Rebel tkwi w podeszwie środkowej. Dzięki technologii FuellCell charakteryzuje się ona najwyższym współczynnikiem sprężystości. To w oczywisty sposób przekłada się na dynamikę biegu, dlatego but dotychczas dobrze sprawdzał się na jakościowych treningach tempowych i startach na 5 km lub 10 km.

Ponieważ nowy FuelCell Rebel zyskał więcej amortyzacji, stał się bardziej uniwersalnym butem, który z powodzeniem można ubrać również na biegi na dystansach półmaratonu i maratonu. Co ciekawe, mimo zwiększeniu wysokości pianki o 1,5 mm drop buta nie uległ zmianie i wciąż wynosi 6 mm (palce 21,5 mm / pięta 27,5 mm).

To ultralekki but treningowo-startowy. Męska para w rozmiarze 8 US waży zaledwie 209 g, w wersji damskiej nowy Rebel to zaledwie 164 g.

– New Balnce Rebel v3 to idealnie zaprojektowany but treningowo-startowy. Dzięki wprowadzonym zmianom daje więcej komfortu na codziennych rozbieganiach w stosunku do poprzednika v2, nie tracąc przy tym nic na dynamice. Polecam każdemu, zarówno na zawody, jak również szybsze treningi – ocenia Bartosz Olszewski, prowadzący bloga pod adresem warszawskibiegacz.pl

Wyścigowa cholewka 

O startowych możliwościach modelu świadczy cholewka, której design i materiały inspirowane są klasycznym wyścigowym modelem FuelCell SC. Bardziej sztywna siateczka o dwóch grubościach została zastąpiona w najnowszej wersji lekką, bezszwową cholewką z dzianiny o zróżnicowanej strukturze. Cienki, ale dobrze dopasowujący się do stopy język razem z lekko asymetrycznym systemem sznurowania zapewnia bardzo dobre trzymanie stopy i to pomimo zwiększonej szerokości cholewki w okolicach śródstopia dla lepszej stabilności.

– New Balance Rebel v3 to przede wszystkim wygoda i szybkość. Czyli coś, czego szukają wszyscy biegacze. Świetnie dopasowany do stopy i bardzo dynamiczny jak poprzednik, ale przewyższający go wygodą użytkowania – mówi Kasia Gorlo-Olszewska, blogerka runtheworld.pl

Odczuwalny zwrot energii współgra z niezwykle płynnym przetoczeniem stopy, który udało się uzyskać dzięki odpowiednio rozmieszczonym panelom z lekkiej wytrzymałej gumy oraz mieszance NDurance pokrywającej obszary narażone na większe zużycie.

Model FuelCell Rebel v3 dostępny jest na stronie nbsklep.pl. Kosztuje 649,99 złotych.

Źródło: New Balance