Poznaliśmy mistrzów Polski w biegach przełajowych

Dariusz Boratyński, Dawid Borkowski, Eliza Megger i Sabina Jarząbek wywalczyli złote medale na tegorocznych Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych, które odbyły się w sobotę, 26 listopada w Olesnie.

Boratyński przed rokiem był najlepszy w biegu na 4 kilometry. W sobotę zawodnik klubu AZS AWF Wrocław zwyciężył na dwukrotnie dłuższym dystansie pokonując 8 kilometrów w czasie 23:50. Na mecie o 6 sekund wyprzedził Mikołaja Czeronka, który o drugie miejsce stoczył zaciętą walkę z Mateuszem Gosem (23:57).

Na krótszym dystansie (4 km) wygrał Dawid Borkowski. Zawodnik biegający w barwach Stali Ostrów Wielkopolski uzyskał czas 11:26. Uzyskał sporą przewagę nad doświadczonym Tomaszem Grycko (11:42) i Sebastianem Nowickim (11:48).

Jarząbek nie zwalnia tempa

Mistrzynią Polski w biegu kobiet na 6 kilometrów została Sabina Jarząbek (20:15). Biegaczka KKL Kielce kontynuuje dobrą passę. Na początku listopada na zawodach Niepodległa Piątka na PGE Narodowym zgarnęła złoty medal w rywalizacji na dystansie 5 km. Z kolei 11 listopada w Poznaniu zdobyła srebro w biegu na 10 km.  Wczoraj w Olesnie drugie miejsce zajęła Anna Bańkowska (20:31), a trzecia była Julia Afelt (20:37).

Bieg na 4 km wygrała Eliza Megger, która finiszowała z wynikiem 13:16. 23-letnia zawodniczka LKS Pszczyna o 10 sekund pokonała broniącą tytułu Aleksandrę Płocińską. Brązowy medal wywalczyła Natalia Bielak (13:30), dla której był to kolejny krążek tej barwy zdobyty w ostatnich tygodniach. Biegaczka KS SMS Szklarska Poręba była trzecia również na mistrzostwach Polski na 5 i 10 km.

Jaka kadra na Turyn?

Polski Związek Lekkiej Atletyki poinformował, że na początku przyszłego tygodnia przedstawi skład kadry na mistrzostwa Europy w biegach przełajowych. Impreza odbędzie się 11 grudnia na przedmieściach Turynu.