Poznański Bieg Niepodległości wyprzedany

W piątek, 11 listopada Bieg Niepodległości powróci na poznańskie ulice. Limit miejsc wynoszący 4 tysiące został powiększony o 500 pakietów startowych, które również znalazły swoich właścicieli. Uczestnicy będą pokonywać  ulicami stolicy Wielkopolski trasę o długości 10 kilometrów.

Kilka tygodni temu organizatorzy zaprezentowali nową trasę, która posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W ich ocenie jest szybsza niż poprzednia i powinna pozwolić na uzyskanie dobrych wyników zarówno przez zawodników elity jak i amatorów. Cała trasa rozciągnięta jest na ulicy Grunwaldzkiej z jednym nawrotem na wysokości ul. Cmentarnej.

W ramach tegorocznej edycji odbędą się 11. Mistrzostwa Polski Kobiet. Niestety w skromnej obsadzie, bo na liście startowej jest tylko 17 zawodniczek. Wśród faworytek upatrujemy Izabeli Paszkiewicz a niespodziankę może sprawić Sabina Jarząbek, świeżo upieczona mistrzyni Polski na 5 km. Inne mocne nazwiska to Iwona Bernardelli i Natalia Bielak (trzecia w MP na 5 km).

Na biegaczy, którzy w tym roku dotrą do mety Poznańskiego Biegu Niepodległości czekać będzie pamiątkowy medal, na którym jest wizerunek ułana, żołnierza jazdy lekkiej kawalerii polskiej. Na rewersie wygrawerowane zostało motto tegorocznej edycji imprezy „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo. Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”.

W 2018 roku właśnie podczas Biegu Niepodległości w Poznaniu padł polski rekord frekwencji w biegu ulicznym. W 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę do mety zawodów dotarło dokładnie 22 463 zawodników.

Źródło: Poznański Bieg Niepodległości