Wings For Life w Poznaniu wyprzedany! 2,5 godziny i po pakietach

Zaledwie 2,5 godziny trwały zapisy na 10. jubileuszową edycję biegu flagowego Wings For Life World Run w Poznaniu. 8 tysięcy pakietów ma już swoich właścicieli. Cały czas można za to rejestrować się na wirtualny Bieg z Aplikacją. 

Wings For Life World Run to jedyny w swoim rodzaju bieg, w którym meta goni uczestników. A konkretnie, to samochód pościgowy za kierownicą którego 7 maja 2023 przyszłego roku w Poznaniu znów zasiądzie Adam Małysz. Legendarny skoczek narciarski będzie również jednym z głosów w aplikacji Wings for Life World Run.

Poza Poznaniem, w Europie bieg stacjonarny odbędzie się w Wiedniu, Monachium, Lubljanie, w szwajcarskim Zug oraz w Chorwacji (dokładna lokalizacja na razie nie została wskazana). Polski bieg wyprzedał się jako pierwszy, na pozostałe wciąż są wolne miejsca.

– To najszybszy sold-out w historii naszego biegu. Wierzymy jednak, że koniec zapisów na Poznań, otworzy nowy rozdział przygotowań do 10. edycji. Jeśli jeszcze się nie zarejestrowaliście, wybierzcie Bieg z Aplikacją Wings for Life World Run. Pobiegnijcie solo, zapiszcie się na bieg grupowy lub stwórzcie swój własny, w dowolnej lokalizacji – napisali organizatorzy w mediach społecznościowych.

Jak zapisać się na bieg wirtualny?

Zapisy na wirtualny Bieg z Aplikacją trwają na stronie wingsforlifeworldrun.com. Pakiet kosztuje 70 złotych. Opłata w całości przekazywana jest na badania nad rdzeniem kręgowym.

Uczestnicy Biegu z Aplikacją mogą wystartować w dowolnej lokalizacji na świecie. W tym przypadku samochód pościgowy jest wirtualny, a uczestnicy mają do dyspozycji motywujący audio-show, również w polskiej wersji językowej.

Można pobiec solo, na ulubionej trasie lub wziąć udział w jednym z wydarzeń organizowanych oddolnie przez społeczność Wings for Life World Run. Już wiadomo, że takie biegi odbędą się w Mikołajkach, Grodzisku Mazowieckim i Kaletach.

Już stawiają pierwsze kroki

Od pierwszej edycji w 2014 roku, w Wings for Life World Run uczestniczyło ponad milion osób w 195 krajach. Dzięki opłatom startowym, Fundacja Wings for Life zgromadziła ponad 38,3 miliona euro i sfinansowała już 276 projektów badawczych w 74 obszarach. Działania naukowców pozwalają wierzyć, że odnalezienie skutecznej metody leczenia urazów rdzenia kręgowego to tylko kwestia czasu. Pierwsi beneficjenci terapii ufundowanych przez Wings for Life już teraz stawiają swoje pierwsze kroki podczas majowych biegów.

Źródło: Wings For Life World Run