9. Nocny Wrocław Półmaraton podał ceny pakietów

Im szybciej tym taniej – taka reguła obowiązywać będzie przy zapisach na 9. Nocny Wrocław Półmaraton, który odbędzie się 17 czerwca 2023 roku. Najtańszy pakiet będzie kosztował 100 złotych, najdroższy prawie trzy razy więcej. Zapisy na bieg ruszą w sylwestrową noc. Dostępnych będzie 8 tysięcy miejsc.

Organizatorzy 9. Nocnego Wrocław Półmaratonu zaoferują trzy rodzaje pakietów startowych. Standardowy, z koszulką oraz z koszulką i dużym ręcznikiem.

Najmniej za swój pakiet zapłacą biegacze, którzy znajdą się w gronie pierwszych 2 tysięcy zapisanych. Ceny zaczynają się od 100 złotych za wersję podstawową. 150 złotych to wyjściowa opłata za pakiet z koszulką, a jeśli ktoś dodatkowo chciałby otrzymać również ręcznik to będzie musiał na wpisowe przeznaczyć 200 złotych.

Gdy liczba zapisanych przekroczy 2 tysiące ceny każdego z pakietów wzrosną o 50 złotych, a powyżej limitu 6 tysięcy wpisowe będzie jeszcze dodatkowe 30 złotych wyższe. Niezależnie od terminu zapisów zawodnicy z rocznika 1963 i starsi, za pakiet podstawowy zapłacą symboliczną złotówkę.

Podobnie jak w ubiegłych latach internetowe zapisy na wrocławskim półmaraton ruszą w noc sylwestrową.

Największy w 2022 roku

9. Nocny Wrocław Półmaraton wystartuje 17 czerwca 2023 roku o godzinie 22:00. Start i meta biegu będą zlokalizowane na Stadionie Olimpijskim. Organizatorzy zapowiadają, że na trasie tradycyjnie nie zabraknie iluminacji i wyjątkowych opraw, przygotowanych specjalnie na potrzeby wydarzenia.

Nocny Wrocław Półmaraton to największa impreza biegowa w stolicy Dolnego Śląska od 8 lat organizowana przez Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. W tym roku bieg powrócił po dwuletniej przerwie (2020 i 2021) spowodowanej pandemią koronawirusa. Do mety półmaratonu na Stadionie Olimpijskim dotarło 7771 zawodników, co czyni wrocławski bieg największym polskim półmaratonem w 2022 roku. Bieg wygrali Patryk Kozłowski (1:05:11) i Monika Jackiewicz (1:13:34).

red

fot. Depositphotos.com