9. Nocny Wrocław Półmaraton podał datę startu zapisów

Organizatorzy 9. Nocnego Wrocław Półmaratonu ogłosili, że bieg odbędzie się 17 czerwca 2023 roku, a zapisy podobnie jak w ubiegłych latach wystartują w noc sylwestrową.

Uczestnicy 9. Nocnego Wrocław Półmaratonu ruszą na trasę 17 czerwca 2023 roku o godzinie 22:00. Start i meta biegu będą zlokalizowane na Stadionie Olimpijskim. Organizatorzy zapowiadają, że na trasie tradycyjnie nie zabraknie iluminacji i wyjątkowych opraw, przygotowanych specjalnie na potrzeby wydarzenia.

Zapisy rozpoczną się 1 stycznia, minutę po północy. Jak na razie nie znamy cen pakietów startowych. Regulamin wraz z cennikiem mają pojawić się wkrótce na stronie wydarzenia i w mediach społecznościowych.

Największy w Polsce

Nocny Wrocław Półmaraton to największa impreza biegowa w stolicy Dolnego Śląska od 8 lat organizowana przez Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. W tym roku bieg powrócił po dwuletniej przerwie (2020 i 2021) spowodowanej pandemią koronawirusa. Do mety półmaratonu na Stadionie Olimpijskim dotarło 7771 zawodników, co czyni wrocławski bieg największym polskim półmaratonem w 2022 roku. Bieg wygrali Patryk Kozłowski (1:05:11) i Monika Jackiewicz (1:13:34).

red