Dzisiaj premiera szóstej odsłony kultowego lifestylowego modelu New Balance 990

Na rynku debiutuje szósta seria butów Made in USA New Balance 990. To model, który po raz pierwszy pojawił się na półkach sklepowych 40 lat temu. Pierwotnie projektowany jako but do biegania dzisiaj jest klasycznym modelem o ponadczasowej stylistyce, który może uzupełnić codzienną stylizację każdego biegacza. Premierze modelu 990 towarzyszy kampania „Runners Aren’t Normal”.

Rewolucyjne zmiany

Na szóstą odsłonę Made in USA 990 fani tych lifestylowych butów czekali długie trzy lata. W tym czasie projektanci New Balance wprowadzili kilka kluczowych zmian w konstrukcji oraz cholewce.

Największy przełom dokonał się jednak w podeszwie środkowej, która w porónwaniu z poprzednikiem jest bardziej zakrzywiona i masywna. To zasługa technologii FuellCell, która odpowiada za zwiększenie komfortu i amortyzacji. Warto podkreślić, że rozwiązanie to w serii 990 pojawia się po raz pierwszy w historii.

Podeszwa środkowa niezmiennie wykonana jest w technologii ENCAP, która łączy jej poliuretanową część z miękką amortyzującą warstwą EVA.

Poza tym w modelu NB 990v6 zrezygnowano ze standardowego przeszycia w centralnej części. Dzięki temu świńska skóra i syntetyczne nakładki płynnie przechodzą od pięty do palców przez siateczkową cholewkę.

„Runners Aren’t Normal”

Premierze modelu 990 towarzyszy kampania „Runners Aren’t Normal”, która stylistyką nawiązuje do akcji marketingowych New Balance z początku lat osiemdziesiątych, ale została zrealizowana w nowoczesnym wydaniu.  Wśród uczestników są m.in. amerykańscy sprinterzy Sydney McLaughlin i Trayvon Bromell.

Kampania pokazuje, co łączy ludzi, którzy noszą buty, aby osiągać lepsze wyniki z tymi, którzy chcą podkręcić swój styl.

Model Made in USA 990v6 jest już dostępny na stronie nbsklep.pl.

Źródło: New Balance