Jakie konkurencje na polskim mityngu w Diamentowej Lidze?

Organizatorzy Wanda Diamond League przedstawili zestawienie 32 dyscyplin, które w przyszłym roku zostaną rozegrane na 15 mityngach w tym prestiżowym cyklu. Potwierdzone zostały również konkurencje zaplanowanego na 16 lipca diamentowego Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej. Stawką, o którą walczyć będą lekkoatleci są wielkie pieniądze i Diamond Trophy.

W programie śląskich zawodów jak co roku nie zabraknie istotnych z punktu widzenia polskiego kibica konkurencji, w których startują najważniejsze postacie polskiej lekkoatletyki, w tym medaliści olimpijscy, mistrzostw świata czy Europy.

Jaki program Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej?

Kobiety będą startować na 100 m, 400 m, 800 m, 3000 m i 100 m przez płotki, a także skakać wzwyż. W programie jest również kobiecy trójskok, rzut oszczepem oraz rzut młotem. Mężczyźni będą biegać na 100 m, 400 m, 1500 m, 3000 m z przeszkodami, a także rywalizować w skoku wzwyż, skoku o tyczce, pchnięciu kulą i rzucie młotem.

Na Stadionie Śląskim ponownie pojawią się m.in. Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki, Malwina Kopron, a także Ewa Swoboda, Maria Andrejczyk i Natalia Kaczmarek – absolutna elita kadry narodowej. Biegaczki będą zbierały punkty do diamentowego rankingu.

W przypadku młociarzy – znajdujących się poza oficjalnym programem ligi – organizatorzy ponownie obiecali, że zapewnią im te same warunki finansowe. To element hołdu dla zmarłej przedwcześnie młociarki Kamili Skolimowskiej. Organizatorzy awizują również start rekordzisty świata w skoku o tyczce, Armanda Duplantisa. Na Śląsku liczą, że 23-letni Szwed znów błyśnie formą.

– Jego motywują kolejne bariery, kolejne granice. To najbardziej pożądana obecnie postać w całej Królowej Sportu. Nie tylko z uwagi na wyniki, ale również, że jego management starannie wybiera mityngi, w których się zaprezentuje. Startuje rzadko. Ale kiedy już przyjeżdża, zawsze jest gotowy na pisanie historii. Liczymy, że w przyszłym roku na Śląskim znowu pofrunie wysoko, mi osobiście marzy się rekord świata – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Już można kupić bilet

Początek memoriału zaplanowano na 16 lipca o godzinie 14:00, program główny ruszy dwie godziny później. Przypomnijmy, że 8 grudnia wystartowała sprzedaż biletów na śląskie zawody w ramach Diamentowej Ligi. Ceny biletów rozpoczynają się już od 10 złotych.

Źródło: memorialkamili.pl, red

fot. w nagłówku Depositphotos.com