Jeszcze tylko miesiąc zapisów na Halowe Mistrzostwa Świata Masters w Toruniu

Organizatorzy Halowych Mistrzostw Świata Masters w Toruniu przypominają, że 31 stycznia mija termin przyjmowania zgłoszeń do udziału w tej imprezie lekkoatletycznej. Mityng w hali Arena odbędzie się w dniach 26 marca – 1 kwietnia. 

– Czasu na przygotowania się do mistrzostw trochę zostało. Zdecydowanie mniej go mamy na zgłoszenie swojego uczestnictwa w tym wydarzeniu, które dla wielu z nas może być wydarzeniem życia – zaznaczają organizatorzy.

W programie mistrzostw są 22 konkurencje. Warto wiedzieć, że oprócz typowych dyscyplin halowych rozegrany zostanie również półmaraton, bieg i chód sportowy na 10 km oraz cross na 8 km. Zawody te  przeprowadzone będą w terenie, w sąsiedztwie hali sportowej. Pchnięcie kulą i rzut ciężarkiem odbędą się w pobliskiej hali tenisa ziemnego, a rzuty dyskiem, oszczepem i młotem na stadionie MOSiR.

Jak zapisać się na mistrzostwa?

Udział w imprezie mogą wziąć sportowcy amatorzy, którzy ukończyli 35 lat. Zapisy na mistrzostwa przyjmowane są online na stronie wmaci2023.com lub w formie papierowej. Po wypełnieniu formularza należy dokument zgłoszenia przesłać pocztą tradycyjną na adres PZLAM lub mailem na adres: biuro@pzlam.pl do 31 stycznia 2023 roku.

Opłata rejestracyjna wynosi 68 euro, należy do niej doliczyć koszt udziału w indywidualnej dyscyplinie. W przypadku półmaratonu to 46 euro, pięciobój kosztuje 44 euro a pozostałe konkurencje wycenione są na 32 euro.

red