17. Bieg WOŚP już w niedzielę. Czy są jeszcze wolne miejsca?

W niedzielę, 29 stycznia o godzinie 12:15 z Placu Bankowego w Warszawie wystartuje 17. Bieg WOŚP „Policz się z Cukrzycą”. W imprezie weźmie udział kilka tysięcy biegaczy. Na chętnych wciąż czeka ponad 400 wolnych miejsc. Można zarejestrować się również na bieg wirtualny.

Trasa w samym centrum stolicy

Uczestnicy warszawskiego stacjonarnego biegu WOŚP, jak co roku, zmierzą się z dystansem pięciu kilometrów. Trasa została wytyczona ulicami: Senatorską, Wierzbową, pl. Piłsudskiego, Królewską, Krakowskie Przedmieście, pl. Zamkowy, Podwale, Nowomiejską, Freta, Długą, Miodową, Senatorską, Moliera, Focha, Wierzbową, Senatorską do mety na pl. Bankowym.

Wydarzenie rozpocznie się 29 stycznia o godzinie 11:45 od rozgrzewki. Start nastąpi 30 minut później.

Na biegu WOŚP nie obowiązuje pomiar czasu i co za tym idzie nie są wyłaniani zwycięzcy. To impreza, która ma na celu  promocję zdrowego i aktywnego trybu życia, z drugiej – zwrócenie uwagi na poważny problem cywilizacyjny, jakim jest cukrzyca.Według danych Światowej Organizacji Zdrowia na cukrzycę choruje ponad 440 milionów ludzi na całym świecie.

Biegacze, którzy zdecydują się na udział w wydarzeniu wirtualnym powinni pokonać dystans 5 km pomiędzy 23 a 29 stycznia. Mogą zrobić to na własnej trasie, niekoniecznie biegnąc. Spacer i nordic walking również się liczą.

Zapisy na ostatniej prostej

Zapisy na bieg WOŚP prowadzone są na stronie slotmarket.pl. Pakiet startowy kosztuje 65 złotych. Uczestnicy znajdą w nim pamiątkową pomarańczową koszulkę, buff i medal, a uczestnicy biegu warszawskiego – dodatkowo numer startowy.

Dzięki biegom organizowanym przez WOŚP w latach 2014-2021 zakupionych zostało 195 pomp insulinowych, bieg podczas 30. Finału WOŚP to kolejne 77 pomp.

red