45. Maraton Warszawski uruchomił zapisy

Już można zapisywać się na 45. Maraton Warszawski, który odbędzie się 24 września. Wystrzał startera rozlegnie się punktualnie o godzinie 9:00. Warto pamiętać, że do końca czerwca obowiązuje niższa opłata startowa wynosząca 200 złotych. 

Nieprzerwanie od 1979 roku ostatni weekend września to w stolicy prawdziwe święto biegania. Podobnie będzie i tym razem. Oprócz rywalizacji na królewskim dystansie, zorganizowane będą także biegi towarzyszące na krótszych trasach: bieg sztafetowy, zawody na 10 km i zawody dla dzieci i młodzieży.

Rejestracja na te wydarzenia ruszy w drugim kwartale roku, ale organizatorzy już teraz zapraszają do planowania udziału w biegach.

Zapisy na 45. Maraton Warszawski

Maraton Warszawski w każdym sezonie gromadzi na starcie tysiące amatorów i profesjonalistów z całego świata. 24 września, czyli za 9 miesięcy, na kultowej już trasie z metą zlokalizowaną na Wisłostradzie przy Parku Fontann, biegowi zapaleńcy zmierzą się z królewskim dystansem i spełnią swoje sportowe marzenie.

Wśród uczestników będą zarówno debiutanci, jak i profesjonaliści walczący o rekord imprezy. Nie zabraknie również weteranów, którzy w biegu w Warszawie wezmą udział po raz czterdziesty piąty!

Zapisy są dostępne od dziś na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com. Warto zapisać się jak najszybciej. Do końca czerwca obowiązuje niższa opłata startowa 200 złotych. Chętni mogą dokupić do pakietu koszulkę techniczną New Balance (79 złotych) lub bawełnianą (49 złotych).

Imprezie, jak co roku, towarzyszyć będzie największa w Polsce biegowa akcja charytatywna #BiegamDobrze. W jej ramach uczestnicy mogą wesprzeć wybraną organizację niosącą pomoc potrzebującym. Po zapisie w trybie charytatywnym zbiórka rozpoczyna się automatycznie. Wystarczy potem tylko trenować oraz zachęcać znajomych do wsparcia „wirtualnej skarbonki”.

Po zebraniu kwoty minimalnej biegacze otrzymują wyjątkowy pomarańczowy numer startowy, będący znakiem rozpoznawczym Dobroczynnych Bohaterów. Organizatorzy przekonują, że w słusznej sprawie biegnie się lżej. 

Podaruj start bliskiej osobie

Nowy Rok to czas postanowień, planów i wyznaczania nowych celów, również tych sportowych.

– Rzuć wyzwanie bliskiej Ci osobie lub wesprzyj ją w spełnieniu marzenia o królewskim dystansie, wręczając jej prezent w postaci pakietu startowego na 45. Maraton Warszawski. Voucher, zakupiony w sklepie Fundacji „Maraton Warszawski”, przysyłany jest mailem w pliku PDF. Podarunek zawierać będzie kod, który podczas rejestracji wyzeruje opłatę startową. Taki prezent będzie doskonałą motywacją na cały rok i sprawi wiele radości każdemu miłośnikowi biegania – przekonują organizatorzy.

Udział w święcie biegania, jakim będzie 45. Maraton Warszawski to niezapomniane przeżycie i szansa na sprawdzenie swoich umiejętności sportowych. Dla najmłodszych może to być okazja do rozbudzenia biegowej pasji i świetnej zabawy z rówieśnikami. Dla dorosłych to motywacja i sposób na powrót do aktywności np. w biegu na 10 kilometrów.  Z kolei całe rodziny, znajomi i pracownicy mogą  aktywnie integrować  się podczas startu sztafetowego.

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski