ASICS stawia na trail. Andrzej Witek nowym ambasadorem marki

Czołowy polski biegacz górski, Andrzej Witek dołączył do grona ambasadorów ASICS. Będzie zaangażowany w działania zorientowane na promocję linii trailowej, która jest jedną z kluczowych kategorii produktowych japońskiej marki.

Andrzej Witek jest członkiem kadry narodowej w biegach górskich. Startował m.in. w mistrzostwach Europy na długim dystansie, które zakończył na 23. miejscu. Na swoim koncie ma około 80 wygranych biegów na różnych szczeblach i dystansach. Tylko w ubiegłym roku zdobył srebrny medal mistrzostw Polski w biegu górskim na długim dystansie w Szczawnicy oraz triumfował w Golden Mountains Trail Series 33 km w Lądku-Zdrój. Zajął również siódme miejsce podczas Marathon du Mont Blanc w Chamonix.

– Z wykształcenia jestem nauczycielem wychowania fizycznego i moją życiową misją jest krzewienie kultury fizycznej. Chcę, żeby ludzie odnajdywali w bieganiu sposób na poprawę swojego ciała i umysłu – powiedział Andrzej Witek, nowy ambasador ASICS. – Żyjemy w szybkim tempie i sport, jak mało innych rzeczy, pozwala nam na utrzymanie równowagi. Taka jest też filozofia ASICS – rozwój ciała i umysłu. W pełni utożsamiam się z wartościami marki. Zdrowe ciało, to zdrowy duch, a zdrowy duch to możliwość osiągania wielkich rzeczy. Takie właśnie cele stawiam przed sobą w nadchodzącym sezonie w biegach górskich – dodał.

ASICS od lat rozwija kolekcję trailową, która obejmuje m.in. buty Trabuco Max i FujiSpeed, których podeszwy zapewniają solidną przyczepność na nierównych nawierzchniach. W tym sezonie marka wprowadzi na rynek kolejne nowości, które będą dodatkowo testowane na kanałach komunikacji nowego ambasadora. Ponadto, we wszystkich tegorocznych startach, Witek będzie występować w odzieży ASICS. Będzie również zaangażowany w akcje promocyjne.

– Wierzymy, że będziemy rozwijać się wspólnie z naszym nowym ambasadorem na wielu płaszczyznach, nie tylko tych sportowych. Andrzej słynie z niesamowitej siły mentalnej, co doskonale wpisuje się w naszą globalną strategię, mającą na celu wspieranie sportowców również w obszarze zdrowia psychicznego – stwierdził Daniel Bogacki, Activation Specialist w ASICS Polska.

Źródło: ASICS