Licytują „jedynkę” na 17. Półmaratonie Warszawskim. Dochód zasili konto WOŚP

Trwa licytacja wyjątkowego pakietu startowego na 17. Półmaraton Warszawski. Wyróżnia go unikatowy numer – „1″, który organizator nadaje tylko w wyjątkowych okolicznościach. Aukcja rozpoczęła się od symbolicznej złotówki, ale po godzinie kwota wynosiła już 1550 złotych! Ofertę można podbijać do 30 stycznia.

Osoba, która wygra licytację Fundacji Maraton Warszawski oprócz numeru „1” otrzyma również koszulkę techniczną biegu oraz zaproszenie do strefy VIP. Cała wpłata zwycięzcy zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wyjątkowy numer dla wyjątkowej orkiestry

Fundacja „Maraton Warszawski” nie po raz pierwszy dokłada cegiełkę do działań na rzecz ochrony zdrowia. Podobna do tegorocznej licytacji odbyła się w 2018 roku przy okazji 13. Półmaratonu Warszawskiego. Wtedy aukcja zakończyła się kwotą 2800 zł. Czy w tym roku uda się pobić rekord?

Udział w licytacji można wziąć przebijając aktualną kwotę na stronie z aukcją: https://allegro.pl/oferta/17-polmaraton-warszawski-numer-1-13156773826 

– Tylko ciężki trening i konsekwencja zaprowadzą Cię na podium podczas zawodów, ale jeśli masz wielkie serce i pomaganie innym masz we krwi, to możesz być pierwszy na starcie! To może być Twój pierwszy długodystansowy bieg lub jeden z wielu. Możesz walczyć o życiówkę lub pokonać trasę lekkim truchtem. Nieważny jest wiek i doświadczenie. Ważna jest chęć pomocy i wystartowania w biegu z absolutnie wyjątkowym numerem  – zachęcają organizatorzy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy działa od 1993 roku zbierając miliony złotych dla polskich szpitali na specjalistyczny sprzęt. Tegoroczne hasło 31. edycji WOŚP brzmi: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. W zeszłym roku udało się zebrać rekordowe 224 376 706 zł.

Półmaraton Warszawski czeka

Zapisy na 17. Półmaraton Warszawski prowadzone są na stronie internetowej rejestracja.maratonwarszawski.com.  Na liście startowej biegu, który odbędzie się 26 marca aktualnie znajduje się niemal 5 tysięcy osób, a chętnych ciągle przybywa. Nadchodzące wydarzenie jest okazją, aby spróbować swoich sił na dłuższym dystansie po raz pierwszy, albo pobić swój życiowy rekord.

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski

fot. w nagłówku Piotr Dymus