Maraton Nowojorski odświeżył logo. Wkrótce ruszy loteria

Prostsze i odważniejsze – takie w zamyśle organizatorów ma być odświeżone logo Maratonu Nowojorskiego. W przedstawionym projekcie pasy symbolizujące pięć dzielnic zbiegają się w postaci Statuy Wolności, a kolory odzwierciedlają oficjalną flagę Nowego Jorku. 

Nowe logo nie różni się diametralnie od poprzedniego. Stanowi raczej ewolucję tego znaku. Organizatorzy podkreślają, że zależało im na unowocześnieniu identyfikacji wizualnej. Wkrótce ruszy nowa odsłona kampanii „It Will Move You”, której bohaterami będą nie tylko biegacze, ale również inne osoby, które mają wpływ na to, jak wygląda dzień biegu.

Po lewej stronie nowe logo, po prawej dotychczasowe.

– TCS New York City Marathon nie przypomina żadnego innego maratonu. Jest największy, najodważniejszy i najbardziej zróżnicowany – powiedział Rob Simmelkjaer, dyrektor generalny, New York Road Runners. – Stworzyliśmy nową identyfikację wizualną marki, której celem jest odzwierciedlenie emocji i energii, jakie nasz maraton przynosi każdego roku – dodał.

Rusza loteria

Już 8 lutego ruszą zapisy do loterii, w której będzie można wylosować pakiet startowy na najbliższą edycję tego najsłynniejszego biegu maratońskiego na świecie zaplanowanego na 5 listopada. Rejestracja chętnych trwać będzie do 22 lutego. Co ciekawe, zgłosić się można jako kobieta, mężczyzna lub osoba niebinarna. W tych trzech kategoriach wyłaniani są również zwycięzcy biegu.

Losowanie odbędzie się 1 marca. Po tej dacie biegacze dowiedzą się, czy trafi do nich pakiet. Szanse na to nie są wielkie – według The New York Times w ubiegłym roku wylosowanych zostało jedynie około 12% z 84 tysięcy chętnych, którzy zgłosili się do loterii.

Na listę startową biegu można dostać się również m.in. za pośrednictwem tour operatora lub prowadząc zbiórkę charytatywną. Wybór jednej z tych ścieżek wiąże się oczywiście z wyższymi kosztami niż w przypadku wylosowania miejsca.

Za pakiet startowy na Maraton Nowojorski w 2022 roku trzeba było zapłacić 358 dolarów, czyli ponad 1,5 tysiąca złotych.

Prestiżowy bieg

Maraton Nowojorski odbywa się od 1970 roku. Dwukrotnie został odwołany, najpierw w 2012 roku z powodu huraganu Sandy, a w 2020 roku ze względu na pandemię koronawirusa.

fot. Niyi Fote/TheNews2 / Depositphotos.com

Do 1975 roku maraton odbywał się tylko na terenie Central Parku, od 1976 roku biegacze pokonują trasę prowadzącą przez pięć nowojorskich dzielnic  Staten Island, Brooklyn, Queens, Bronx i Manhattan. Meta maratonu usytuowana jest w Central Parku. Pierwszą edycję biegu ukończyło 55 zawodników, a do mety w ubiegłym roku dotarło ponad 47 tysięcy osób.

Od 2006 roku Maraton Nowojorski wspólnie z maratonami w Bostonie, Chicago, Londynie, Berlinie i Tokio tworzy prestiżowy cykl Abbott World Marathon Majors.

Źródło: NYRR, red

fot. w nagłówku Jose Francisco/TheNews2/Depositphotos.com