W Poznaniu szykują się na festiwal rekordów

W weekend 11-12 marca w Poznaniu odbędzie się Nocna Recordowa Piątka i Recordowa Dziesiątka. Organizatorzy przedstawili projekt medali obu biegów, które łączą się jak puzzle. 

Najpierw 11 marca o godzinie 18:00 tuż po zachodzie słońca, na poznańskiej Malcie odbędzie się po raz dziewiąty Nocna Recordowa Piątka. Następnego dnia, w niedzielę punktualnie o 12:00 biegaczki i biegacze pobiegną ulicami centrum Poznania w Recordowej Dziesiątce po nowe rekordy życiowe na dystansie atestowanych 10 kilometrów.

Przed rokiem zawody w Poznaniu na tym dystansie wygrali Krystian Zalewski z czasem 28:57 i Izabela Paszkiewicz (32:20). Według statystyk PZLA były to najlepsze wyniki uzyskane na polskiej ziemi w sezonie 2022.

Medale jak puzzle

Na uczestników biegów w tegorocznej edycji imprezy na mecie czekać będą medale, które będą składać się jak puzzle. Na rewersie znajdzie się motto: „Sukces to suma niewielkiego wysiłku powtarzanego z dnia na dzień”.

– To inspiracja zarówno do formy medalu jak i motywacja do treningów i przygotowań do sezonu 2023. Jak wiemy na osiągnięcie sukcesu i celu składa się wiele czynników i wszystkie razem, prawidłowo ułożone dają wspaniałą całość.  Zarówno w treningu jak i w życiu wszystko łączy się jak w puzzle i taki też jest motyw tegorocznej edycji – tłumaczą organizatorzy.

Wszystkie medale z Nocnej Recordowej Piątki będą koloru złotego. Z kolei w Recordowej Dziesiątce sportowe pamiątki będą w trzech barwach. Złote trafią do pierwszych 100 zawodników, srebrne będą za miejsca 101-500, a reszcie organizatorzy wręczą medale w kolorze brązowym.

Zapisy na bieg prowadzone są na stronie plus-timing.pl. Pakiet startowy na bieg kosztuje 48 złotych (Nocna Recordowa Piątka) i 69 złotych (Recordowa Dziesiatka). Przy zgłoszeniach jednocześnie na dwa dystanse obowiązuje promocyjna cena 105 złotych.

red