Wyspa Sobieszewska czeka na biegaczy

Tegoroczny sezon startowy w cyklu #RUNGDN rozpocznie się 25 lutego od zawodów na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku. Program zawodów w tej edycji wzbogacą zmagania Nordic Walking. Zarówno biegacze jak i zwolennicy dynamicznego marszu z kijami będą mieli do pokonania dystans 5 kilometrów.

Rusza cykl #RUNGDN

Bieg #RUNGDN Wyspa Sobieszewska wystartuje 25 lutego o godzinie 11:00. Organizatorzy przygotowali kilka zmian. Zmodyfikowali trasę, dlatego zamiast dwóch pętli o długości 2,5 kilometra uczestnicy do pokonania będą mieli jedno, 5-kilometrowe okrążenie szutrowymi ścieżkami wyspy. Co istotne, trasa nie posiada atestu PZLA, a dystans został zmierzony urządzeniem GPS.

Poza tym 10 minut po biegaczach w trasę ruszą zawodnicy Nordic Walking, którzy nie mieli wcześniej okazji rywalizować w tej lokalizacji.

Na mecie na wszystkich uczestników czekać będą pamiątkowe medale, a miejsca na podium nagradzane będą specjalnymi statuetkami.

– Zmagania podczas #RUNGDN Sobieszewo w ostatnich latach były jednymi z ulubionych przez gdańskich biegaczy. Głównie za sprawą unikalnego klimatu samej Wyspy i bliskości tamtejszej natury, jak i specyficznej, ciekawej, przyjemnej do pokonywania trasy – zachwalają lokalizację biegu organizatorzy.

Nowością będzie też gromadzenie punktów oraz klasyfikacja ogólna cyklu biegów #RUNGDN na dystansie 5 kilometrów. Szanse na czołowe miejsca w rankingu będą więc mieli nie tylko najszybsi, ale i najwytrwalsi, regularnie startujący biegacze. Na swojego rodzaju cykl Grand Prix składać się będą zawody #RUNGDN: Sobieszewo (25 lutego), Oliwa (27 maja), Orunia (7 października), Hevalianum (28 października).

Zapisy trwają

Internetowa rejestracja na bieg trwa na stronie elektronicznezapisy.pl. Opłata startowa wynosi 39 złotych, a limit uczestników to 500, podzielony po połowie na bieg i zawody Nordic Walking.

Źródło: Gdański Ośrodek Sportu