Wystartowały zapisy na jubileuszowy 10. PKO Białystok Półmaraton

Już można zapisywać się na 10. PKO Białystok Półmaraton, który odbędzie się 14 maja. Bieg tradycyjnie ruszy sprzed Pałacu Branickich, a zawodnicy finiszować będą przy Ratuszu. Do wyboru są dwa rodzaje pakietów startowych – z koszulką techniczną i bez.

 Wyjątkowa edycja

Zapisy wystartowały na dokładnie 120 dni przed biegiem, który jest flagową imprezą Fundacji „Białystok Biega” i największym półmaratonem w Polsce wschodniej. W grudniu 2021 zdobył prestiżowy tytuł „Podlaska Marka”.

Od lat PKO Białystok Półmaraton zaliczany jest do cyklu Korony Polskich Półmaratonów. Na bieg do Białegostoku chętnie przyjeżdżają zawodnicy z całej Polski, a także z zagranicy.

– To będzie wyjątkowa, jubileuszowa, niezwykła edycja. Tego jesteśmy pewni! Wskakujcie na listę startową i zajmujcie wygodne miejsce – zachęcają organizatorzy.

10. PKO Białystok Półmaraton ruszy 14 maja o godzinie 10:00, jak zwykle sprzed Pałacu Branickich. Dokładną trasę poznamy w kolejnych tygodniach, ale już teraz możemy założyć, że bieg zostanie poprowadzony ulicami w centrum stolicy Podlasia.

W ramach wydarzenia odbędzie się również PKO Bieg na 5 oraz PKO Bieg Juniora dla dzieci od 2 do 14 lat.

Z koszulką czy bez?

W ubiegłym roku do mety półmaratonu dotarło 1822 zawodników, chociaż przed pandemią w Białymstoku ścigało się grubo powyżej 3 tysięcy biegaczy. W tym roku dostępnych jest 2,5 tysiąca pakietów startowych. Zapisy prowadzone są na stronie slotmarket.pl

Do końca lutego pakiet w wersji podstawowej, czyli bez koszulki kosztuje 109 złotych. Aby otrzymać efektowną koszulkę techniczną marki Adrunaline trzeba dopłacić 50 złotych. Z początkiem marca ceny pakietów wrosną o 20 złotych.

red

fot. w nagłówku Aleksandra Szmigiel