15. Poznań Półmaraton zaprasza na zawody PHO3NIX Kids

Dystanse od 100 do 800 metrów czekają na najmłodszych zawodników, którzy 15 kwietnia, w przeddzień poznańskich zawodów dla dorosłych, wystartują w coraz dynamiczniej rozwijającej się imprezie biegowej dla dzieci pod nazwą PHO3NIX Kids Półmaraton. 

Uczestników w wieku od 1 do 12 lat można już rejestrować poprzez formularz online dostępny na stronie 15. Poznań Półmaratonu. Przez metę zlokalizowaną na placu Św. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich może przebiec łącznie aż 900 dzieci. Impreza odbędzie się 15 kwietnia.

– Tak duży limit to nasza odpowiedź na rosnące zainteresowanie i frekwencję z poprzednich edycji imprezy – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 15. Poznań Półmaratonu. – Cieszy nas, że poznański półmaraton w coraz większym stopniu angażuje całe rodziny. Dzięki temu rośnie nam nowe pokolenie biegaczy – dodaje.

Fot. Adam Ciereszko

Dla najmłodszych dostępnych jest to 200 miejsc w jednym biegu (dystanse 100, 200 i 400 m), a dla dzieci urodzonych w roku 2014 i starszych (dystanse 500 i 800 m) limit zgłoszeń wynosi 150. Zapisy drogą internetową potrwają do 13 kwietnia. Koszt udziału to 25 złotych. W pakiecie startowym dzieci znajdą medal, koszulkę typu T-shirt, worek oraz upominek.

W przypadku wolnych miejsc 14 i 15 kwietnia będzie możliwość osobistego zapisania dziecka w biurze 15. Poznań Półmaratonu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Po raz drugi sponsorem tytularnym poznańskich biegów dla dzieci jest Fundacja PHO3NIX, która stawia sobie za cel wspieranie sportowych pasji dzieci i młodzieży.

Źródło: Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji

fot. w nagłówku Adam Ciereszko