CITY TRAIL: Piotr Mielewczyk najlepszy w Warszawie

W sobotę, 25 lutego w Lesie Młociny odbył się czwarty bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Warszawa w edycji 2022/2023. Zawody przyniosły zwycięstwo Piotra Mielewczyka oraz Zuzanny Bąk. Sobotnia wygrana oznacza, że Mielewczyk został triumfatorem warszawskiej klasyfikacji generalnej – podobnie, jak w ubiegłym roku. 

Biegi CITY TRAIL odbywają się na dystansie 5 km. To ogólnopolski cykl biegów przełajowych organizowany w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W końcowej klasyfikacji liczą się trzy najlepsze biegi, więc na tym etapie cyklu w niektórych lokalizacjach znamy już zwycięzców i zwyciężczynie.

Zwycięzca już jest

Po sobotnim biegu mamy w Warszawie jasność wśród mężczyzn – zwycięzcą jest Piotr Mielewczyk, który wygrał trzy razy. Natomiast wśród kobiet triumfatorkę klasyfikacji generalnej poznamy dopiero w marcu, bowiem każdy z czterech dotychczas rozegranych biegów wygrała inna zawodniczka. W październiku była to Emilia Mazek, w grudniu – Dominika Stelmach, w styczniu – Anna Bańkowska, w lutym – Zuzanna Bąk.

– Po ostatnich solidnie przepracowanych dwóch tygodniach, nogi miałem dziś ciężkie i samopoczucie kiepskie. Dlatego zdecydowałem się na trochę inna taktykę – bezpośrednią rywalizację na finiszu. Udało mi się wygrać ten pojedynek, choć lekko nie było – podsumował swój bieg Piotr Mielewczyk.Starty w CITY TRAIL to fajna odskocznia od codziennej rutyny treningowej, szczególnie w okresie zimowym. Wydaje mi się, że z roku na rok, poziom sportowy w Warszawie się podnosi i można się pościgać. Z planów startowych na sezon 2023 to na ten moment przede wszystkim półmaraton w Berlinie, w którym pobiegnę na początku kwietnia – dodał 32-letni zawodnik regularnie startujący w CITY TRAIL i znany w warszawskim środowisku biegowym.

Wynik Piotra Mielewczyka to 15:40. Drugie miejsce zajął Jan Michalski (15:42), a trzeci był Artur Jabłoński (16:09).
Wyniki najszybszych kobiet sobotniego biegu: Zuzanna Bąk – 18:24, Aleksandra Karolczuk – 19:02, Elżbieta Glinka – 19:14.
Do mety w Lesie Młociny dotarły 334 osoby. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 152 młodych sportowców.

Finał tuż tuż

Ostatni bieg sezonu w Warszawie zaplanowany jest na 18 marca, a już w najbliższy weekend biegi w Poznaniu (4 marca) i Szczecinie (5 marca). Ostatni sportowy akcent edycji 2022/2023 to bieg CITY TRAIL Gold, który odbędzie się 1 kwietnia w warszawskim Lesie Bielany. Będzie to ogólnopolski finał edycji, w którym poza najszybszymi biegaczami cyklu ze wszystkich miast CITY TRAIL (także w kategoriach wiekowych) może wziąć udział każdy zainteresowany.

Źródło: Fundacja Krok do Natury