Na bieg górski do Kielc. Ruszyły zapisy na Telegraf Trail

Ruszyły zapisy na pierwszą edycję zawodów Telegraf Trail, które odbędą się 26 czerwca w Kielcach. Trasa biegu o długości 10 km zostanie wytyczona wokół Góry Telegraf, z której uczestnicy będą mogli podziwiać panoramę stolicy Gór Świętokrzyskich. Suma przewyższeń wyniesie nawet 1200 metrów, zatem dotarcie do mety będzie kosztowało sporo sił. 

Góra Telegraf to jeden ze świętokrzyskich szczytów należący do Pasma Dymińskiego. To najwyższe wzniesienie (408 m n.p.m)  leżące w granicach administracyjnych Kielc. Na jej wierzchołku stoi należący do Polskich Sieci Nadawczych maszt radiowy o wysokości 60 m.

Górę doskonale powinni znać fani białego szaleństwa, ponieważ na jej zboczu znajduje się oświetlona, sztucznie naśnieżana 500-metrowa narciarska trasa zjazdowa z różnicą poziomów 100 m.

Impreza dla całych rodzin

W ostatni weekend czerwca z Górą Telegraf będą mogli zapoznać się również biegacze, którzy wezmą udział w zawodach Telegraf Trail. Organizatorzy promują to wydarzenie jako sportowy piknik, na który zapraszają całe rodziny z dziećmi. Nie zabraknie jedzenia i napojów oraz gier i zabaw.

Główną atrakcją imprezy będzie oczywiście bieg na dystansie 10km rozgrywany całkiem serio, z pomiarem czasu i profesjonalnym zabezpieczeniem.

– Impreza organizowana jest przez Fundację Coś Dobrego, czyli przez ludzi zaangażowanych w Biegam Bo Mnie Ludzkość Wqrwia i stowarzyszenie sieBIEGA – a to gwarantuje najwyższy poziom. Zawody odbędą się w totalnie niewykorzystanym miejscu w Górach Świętokrzyskich, na terenie Góry Telegraf. To znakomita lokalizacja, gdzie prawie w centrum miasta można wytyczyć bieg na 10 km o sumie przewyższeń ponad 1200 metrów. Coś nam się wydaje, że dla wielu z uczestników będzie to najtrudniejsza dyszka w życiu – mówi Paweł Jańczyk z Fundacji Coś Dobrego.

Na pokonanie trasy zawodnicy będą mieli maksymalnie 3 godziny. Zawody rozpoczną się dopiero o godzinie 17:00, więc biegacze spoza Kielc nie powinni mieć problemu z punktualnym dotarciem na start. W biegu będzie mogło wziąć udział maksymalnie 250 osób.

Trwają zapisy

13 maja ruszyła pierwsza tura internetowych zapisów, która potrwa do końca miesiąca. W jej ramach dostępny jest pakiet podstawowy z medalem w cenie 49 złotych i pakiet rozszerzony (medal + koszulka), za który trzeba zapłacić 119 złotych.

Jeśli zostaną wolne miejsca 1 czerwca ruszy druga tura rejestracji z cenami pakietów wyższymi o 20 złotych.

red

Fot. Patryk Ptak