CITY TRAIL: przełożone zawody w Warszawie, słoneczne bieganie w Bydgoszczy

Warunki pogodowe tym razem pokrzyżowały plany organizatorów i biegaczy CITY TRAIL. Silny wiatr, który był prognozowany na sobotę m.in. na Mazowszu był powodem przełożenia biegu w Warszawie. Tym samym czwarty bieg edycji w stolicy odbędzie się w sobotę, 25 lutego. Natomiast w niedzielę (19 lutego) odbyły się zawody w Bydgoszczy.

W końcowej klasyfikacji CITY TRAIL liczą się trzy najlepsze biegi, więc na tym etapie cyklu w niektórych lokalizacjach znamy już zwycięzców i zwyciężczynie. W Bydgoszczy mamy jasność wśród kobiet. Końcowy sukces ma „w kieszeni” Olga Ochal, która wygrała trzy poprzednie biegi (tym razem nie startowała).

Natomiast wśród mężczyzn triumfatora klasyfikacji generalnej poznamy dopiero w marcu, bowiem każdy z czterech dotychczas rozegranych biegów wygrał inny zawodnik. W październiku był to Paweł Ochal, w grudniu – Miłosz Tomaszewski, w styczniu – Dawid Klaybor, w niedzielę – Przemysław Ratajczyk.

Dzień mocnej nogi

Zwyciężczyni niedzielnej rywalizacji – Anna Mrotek zapewniła sobie tym biegiem drugie miejsce w kobiecej „generalce”.

– Dziś było idealnie. Warunki świetne. Kiedy ruszyłam, to czułam moc w nogach i już wiedziałam, że jest szansa na dobre miejsce. Żałuję, że na finiszu nie docisnęłam mocniej. Często zdarza się, że jak dobrze mi pójdzie na zawodach, to myślę sobie, że można było jeszcze lepiej wykorzystać dzień mocnej nogi. Nie zmienia to faktu, że jestem bardzo zadowolona z tego startu i z całej edycji – powiedziała Anna Mrotek, zwyciężczyni niedzielnego biegu w Bydgoszczy.

Wynik Anny Mrotek to 18:24. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Piotrowska (18:48), a trzecia była Agata Tomczyk (19:10). Wyniki najszybszych mężczyzn bydgoskiego biegu: Przemysław Ratajczyk – 15:33, Jędrzej Wolski – 15:41, Miłosz Tomaszewski – 15:48.

Do mety w bydgoskim Myślęcinku dotarło tym razem 427 osób. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 147 młodych sportowców. Ostatnie zawody sezonu w Bydgoszczy są zaplanowane na 19 marca.

Biegi CITY TRAIL odbywają się na dystansie 5 km. To ogólnopolski cykl biegów przełajowych organizowany w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu.

Źródło: Fundacja Krok do Natury

fot. w nagłówku Tomasz Czachorowski