Korona Polskich Półmaratonów 2023. Gdańsk za Śląsk

Polskie Stowarzyszenie Biegów ogłosiło regulamin Korony Polskich Półmaratonów w 2023 roku. Tak jak dotychczas, aby zdobyć odznakę, należy w ciągu roku pokonać 5 z 10 biegów zaliczanych do tego cyklu. W serii zadebiutuje Garmin Półmaraton Gdańsk, który zastąpi Silesia Półmaraton.

Jakie biegi w KPP?

Tegoroczny cykl KPP wystartuje w weekend 25-26 marca. Na pierwszy ogień pójdą 15. Panas Półmaraton Ślężański w Sobótce i 17. Półmaraton Warszawski. Następny w kolejce będzie zaplanowany na 16 kwietnia 15. Poznań Półmaraton, a na czwarty bieg w KPP trzeba będzie poczekać prawie miesiąc, do 14 maja. Właśnie wtedy na ulice stolicy Podlasia wybiegną uczestnicy jubileuszowego 10. PKO Białystok Półmaratonu.

W kalendarzu cyklu w czerwcu są dwa biegi – 15. Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka” (11 czerwca) oraz 9. Nocny Wrocław Półmaraton (17 czerwca).

Dwa z trzech wrześniowych półmaratonów KPP odbędą się w Wielkopolsce – to 32. Signify Półmaraton w Pile (10 września) i 46. Bieg Lechitów w Gnieźnie (17 września).

Następnie cykl po raz pierwszy w historii przeniesie się do Gdańska, gdzie 24 września wystartuje Garmin Półmaraton. Data to mocno niefortunna, bo tego samego dnia w stolicy ruszy 45. Maraton Warszawski, a w Krakowie Bieg Trzech Kopców. Zobaczymy, jak przełoży się to na frekwencję na zawodach w Gdańsku i pozostałych imprezach.

Finał tegorocznej serii KPP zaplanowano na 8 października w Krakowie, gdzie odbędzie się 9. Cracovia Półmaraton Królewski.

Po jednym roku z cyklu wypadł Silesia Półmaraton.

Nasza droga Korona

Aby rozpocząć przygodę z Koroną Polskich Półmaratonów trzeba przed pierwszym biegiem zarejestrować się na stronie https://online.datasport.pl/zapisy/koronapm23 i wnieść bezzwrotną opłatę w wysokości 95 złotych (wysyłka medalu w kraju) lub 110 złotych (wysyłka za granicę).

Trzeba przyznać, że koszt udziału w KPP rośnie skokowo. W 2019 roku wynosił 37 złotych, a w 2020/21 za wydanie odznaki trzeba było zapłacić 65 złotych.

W 2019 roku medal Korony Polskich Półmaratonów trafił do 2561 biegaczy.

red

fot. PKO Białystok Półmaraton