Marcin Lewandowski dostał etat. W jakiej firmie?

Marcin Lewandowski, olimpijczyk i medalista mistrzostw świata na dystansie 1500 m znalazł pracę w polskim oddziale francuskiej firmy Decathlon. Został zatrudniony na pełnoetatowym stanowisku specjalisty ds. marketingu sportowego. 

Obowiązki zawodowe Lewandowskiego obejmują rozwijanie współpracy ze sportowcami, eksperckie wsparcie w ramach realizacji materiałów oraz zaangażowanie w tworzeniu lokalnych społeczności biegowych. Dodatkowo były sportowiec nadal będzie pełnił rolę ambasadora Decathlonu i korzystał z asortymentu należącej do francuskiej firmy biegowej marki Kiprun.

– Nowa forma współpracy z Decathlonem to dla mnie ekscytujący projekt, dzięki któremu mogę nie tylko rozwijać się w nowych obszarach, korzystając z wiedzy i doświadczenia świetnego zespołu, ale także cały czas pozostać w świecie sportu – mówi Marcin Lewandowski. – Już po pierwszych dniach współpracy widzę, że zrobimy wspólnie wiele ciekawych projektów – dodaje utytułowany biegacz.

Marcin Lewandowski jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych polskich biegaczy, który na swoim koncie ma wiele sukcesów na arenie międzynarodowej na dystansach 800 i 1500 m. Wywalczył m.in. brązowy medal mistrzostw świata (2019) oraz złoty medal mistrzostw Europy (2010). W 2022 roku oficjalnie zakończył sportową karierę, która łącznie trwała aż 16 lat.

– Współpraca marki Decathlon z Marcinem Lewandowskim, jako członkiem naszego zespołu marketingowego, to ciekawe rozwiązanie dla obu stron – uważa Krzysztof Gońka, Head of Brand & Communication, Decathlon. – Zdecydowaliśmy się na ten nietypowy krok, bo wierzymy, że utytułowany sportowiec zapewni nam świeże spojrzenie na nasze działania, a także umożliwi nam realizację wielu niestandardowych akcji promocyjnych – dodaje.

Źródło: Decathlon, red