Pia Skrzyszowska kontuzjowana. Nie pojedzie na Halowe Mistrzostwa Europy

Pia Skrzyszowska doznała drobnego urazu mięśnia dwugłowego i zdecydowała się przedwcześnie zakończyć sezon halowy. 21-letnia zawodniczka AZS AWF Warszawa w ostatnich tygodniach była w znakomitej formie. Na ostatnich mityngach błyszczała i była bliska pobicia 43-letniego rekordu kraju na dystansie 60 m przez płotki.

Najważniejsze jest zdrowie

Jak poinformował na Twitterze dziennikarz TVP Sport Szymon Borczuch kontuzja odezwała się na finiszu zawodów ORLEN Copernicus Cup, które odbyły się 8 lutego w Toruniu.

Przypomnijmy, że warszawianka wygrała bieg na dystansie 60 m ppł z czasem 7:79, zaledwie 2 setne sekundy gorszym niż rekord kraju. Rezygnacja z dalszych występów w sezonie halowym ma być podyktowana przezornością, bo uraz ponoć nie jest poważny.

– Teraz najważniejsze jest zdrowie. Przede mną nowe cele sportowe, a tym najważniejszym będą mistrzostwa świata w Budapeszcie – powiedziała serwisowi pzla.pl Pia Skrzyszowska.

W tej sytuacji Pii Skrzyszowskiej nie zobaczymy podczas halowych mistrzostw Polski w Toruniu (18-19 lutego) oraz na halowych mistrzostwach Europy w Stambule (2-3 marca).

Polka była jedną z faworytek imprezy i kandydatką do złotego medalu. Uzyskany przez nią na początku lutego wynik na ORLEN Cup Łódź – 7.78 otwiera europejską tabelę czasów w biegach na tym dystansie.

Źródło: Twitter, pzla.pl, red

fot. w nagłówku Paweł Skraba