Przed nami weekend z 67. PZLA Halowymi Mistrzostwa Polski. Będzie transmisja w TV

– Halowe mistrzostwa Polski to dla mnie zawsze jeden z ważniejszych startów w sezonie zimowym, a Arena Toruń będąca ich lokalizacją jest dla mnie szczęśliwym miejscem – mówi na kilka dni przed rozpoczęciem 67. edycji halowych mistrzostw Polski Justyna Święty-Ersetic, multimedalistka krajowego czempionatu. Przed nami weekend pełen emocji, których dostarczą czołowi polscy lekkoatleci. 

Małe mistrzostwa Europy

Halowe mistrzostwa Polski są rozgrywane w Grodzie Kopernika niezmiennie od 2015 roku, gdy oddano do użytku miejscową Arenę – jeden z najnowocześniejszych w skali Europy halowych obiektów lekkoatletycznych. Tutejsza bieżnia, która wcześniej posłużyła do rozegrania w Sopocie halowych mistrzostw świata, jest jedną z najszybszych w Europie. Triumfy na niej świętowała też – niejednokrotnie – Justyna Święty-Erestic.

– Z Areną Toruń mam wiele miłych wspomnień, z ustanowieniem halowego rekordu Polski na czele. Moja koronna konkurencja, czyli bieg na 400 metrów, to zawsze jeden z najciekawszych punktów programu rozgrywanych tu rokrocznie halowych mistrzostw Polski. Nie inaczej będzie z pewnością w najbliższy weekend. Poziom, jaki prezentują dziewczyny sprawia, że do mistrzostw kraju trzeba szykować się jak do startu w małych mistrzostwach Europy. To dodatkowa motywacja, a walka o prymat w kraju jest dla mnie bardzo prestiżowa – mówi Justyna Święty-Ersetic.

fot. Paweł Skraba

Reprezentująca na co dzień klub AZS-AWF Katowice biegaczka już niejednokrotnie udowodniała, że mistrzostwa kraju pod dachem to dla niej ważny start. Na swoim koncie ma bowiem cały worek medali – nie tylko z biegu na 400 metrów – z tej imprezy.

– Justyna z piętnastoma medalami mistrzostw Polski w hali jest jedną z najbardziej utytułowanych lekkoatletek w historii naszego kraju, a przecież w tym sezonie z pewnością może ten dorobek powiększyć – zauważa statystyk lekkoatletyczny Tomasz Spodenkiewicz.

Dwa jubileusze

Mistrzostwa Polski pod dachem świętują w 2023 roku dwa małe jubileusze. Ich pierwsza edycja – znana naówczas podczas nazwą zimowe mistrzostwa Polski odbyła się dokładnie 90 lat temu w Przemyśli. Zawody po II wojnie światowej nie były rozgrywane regularnie i na stałe do kalendarza lekkoatletycznego wróciły dopiero w 1973 roku, a zatem dokładnie pół wieku temu.

67. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski odbędą się w Arenie Toruń 18 i 19 lutego. Bilety są nadal dostępne w sieci sprzedaży kupbilecik.pl.

Zawody będzie można obejrzeć również w telewizji, a transmisję przeprowadzi stacja TVP Sport. Początek relacji w sobotę o godzinie 16:30, a w niedzielę o godzinie 15:40.

Źródło:Biuro Prasowe 67. PZLA Halowych Mistrzostw Polski, red

fot. w nagłówku Paweł Skraba