Treningówka HOKA Clifton 9 już w sklepach. Lżejsza i lepiej amortyzowana

Do sklepów właśnie trafiła dziewiąta odsłona butów do biegania Hoka Clifton. To lekki model adresowany zarówno do nowicjuszy, jak i wytrawnych biegaczy. Sprawdzi się jako uniwersalny but na codzienne treningi, a także na długie wybiegania po nawierzchniach utwardzonych.

W porównaniu z poprzednikiem nowy Hoka Clifton 9 został odchudzony o cztery gramy i teraz w rozmiarze US 9 waży 248 g. Jak na treningówkę to wynik co najmniej przyzwoity. Drop, czyli różnica spadku wysokości podeszwy między piętą i palcami został zmniejszony z 9 mm do 5 mm – odpowiednio 29 mm i 24 mm w przypadku butów damskich oraz 32 mm i 27 mm w przypadku butów męskich.

Biegać jak najdalej

Twórcy butów Hoka Clifton 9 za cel przyjęli wsparcie biegaczy każdej kategorii w zwiększaniu codziennego kilometrażu. W jego realizacji pomóc ma technologia early-stage Meta-rocker, która zapewnia płynne wejście w krok biegowy oraz nowa formowana kompresyjnie pianka podeszwy środkowej EVA. Po zmianach jest nie tylko lżejsza, ale i bardziej sprężysta.

Poza tym producent zmodyfikował budowę bieżnika i odnowił cholewkę, która wykonana jest z lekkiej siatki z recyklingu. Język buta jest z nią zszyty, co powinno wpływać zarówno na stabilizację, jak i komfort użytkowania. Bezpieczeństwo podczas biegania po zmroku zwiększa odblaskowy panel na pięcie.

– Clifton to nie tylko jeden z naszych najpopularniejszych produktów – mówi Colin Ingram, starszy dyrektor ds. produktu w HOKA. – To klucz do przyjemniejszego i bardziej dostępnego biegania. Naszym zdaniem zarówno wierni fani, jak i nowi adepci tego sportu uznają, że zbalansowany, płynny krok jest charakterystyczny dla modelu Clifton. Jednocześnie będą zaskoczeni tym, jak lekka i sprężysta jest ta najnowsza wersja – dodaje.

Model Clifton 9 dostępny jest w wybranych sklepach z obuwiem biegowym na całym świecie. W Polsce nowe buty Hoka można kupić m.in. na sklepbiegacza.pl.

Źródło: HOKA

Artykuł sponsorowany. Partnerem publikacji jest firma Raven, dystrybutor marki Hoka w Polsce