W stolicy powraca Leśna Triada Biegowa

Powraca Leśna Triada Biegowa, cykl bezpłatnych imprez sportowych o charakterze rodzinnym, który zdobył sympatię mieszkańców Warszawy. To wspólny projekt Lasów Miejskich i Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w ubiegłym roku. W spotkaniach wzięło udział blisko tysiąc uczestników – biegaczek i biegaczy oraz towarzyszących im rodzin oraz bliskich. Druga edycja startuje już 1 kwietnia.

– Leśna Triada Biegowa to propozycja dla wielbicieli zdrowego odpoczynku i czasu spędzonego z bliskimi. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz imprez miejskich i ma na celu zaprezentowanie zielonej strony miasta stołecznego Warszawy – podkreśla Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Jaki kalendarz biegów?

Pierwsza impreza Leśnej Triady pod hasłem „Szlak wiosny” odbędzie się w sobotę, 1 kwietnia. Druga – „Szlak w stronę lata” zaplanowano na 17 czerwca, a trzecią „Szlak kolorów jesieni” na 2 września.

Podczas każdego z trzech wydarzeń zorganizowane zostaną biegi na dystansach: 5 km dla młodzieży i dorosłych oraz 500 m i 1000 m dla dzieci. Poza tym odbędą się spacery nordic walking, warsztaty edukacyjne, zabawy i gry plenerowe dla rodzin z dziećmi.

W ubiegłym roku biegi w ramach Leśnej Triady organizowane były w Lesie Kabackim, Lesie Sobieskiego i w Lesie Kabackim. Lokalizacje w tegorocznym cyklu jeszcze nie zostały podane.

Zapisy wystartują w marcu. Link do rejestracji zostanie podany na stronie www.aktywnawarszawa.pl
oraz w mediach społecznościowych organizatorów.

Źródło: Aktywna Warszawa

fot. w nagłówku Depositphotos.com