15. Poznań Półmaraton wyprzedany! Można przepisywać numery, ale pod jednym warunkiem

Na niecałe 3 tygodnie przed 15. Poznań Półmaratonem limit 8 tysięcy zawodników został osiągnięty. Organizatorzy dopuszczają możliwość przeniesienia numeru startowego na innego biegacza, ale przypominają, że należy dokonać tego w nieprzekraczalnym terminie do 5 kwietnia. 

Bieg w stolicy Wielkopolski wystartuje 16 kwietnia o godzinie 10:00. Wszystko wskazuje na to, że na trasę wyruszy komplet 8 tysięcy zawodników, bo tyle pakietów znalazło swoich właścicieli.

W razie kontuzji, lub zmiany planów zarejestrowani uczestnicy mogą przenieść swoją opłatę na innego zawodnika. Wystarczy, że zalogują się do swojego profilu biegacza, klikną w ikonę „przekaż numer startowy” i wpiszą w formularzu dane osoby, której chcą przekazać swój numer. Co ważne, musi to być biegacz, który jest już zapisany na 15. Poznań Półmaraton ze statusem „nieopłacony”. Cała operacja musi zostać przeprowadzona najpóźniej do 5 kwietnia.

#WartoByćZielonym

Tegoroczną, piętnastą już edycję Poznań Półmaratonu Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji organizują wspólnie z Wartą Poznań. Porozumienie w tej sprawie zawarto jeszcze ubiegłej jesieni, w roku 110-lecia istnienia najstarszego klubu piłkarskiego w stolicy Wielkopolski. Motywem przewodnim biegu jest hasło #WartoByćZielonym i ma ono połączyć sportową rywalizację z troską o środowisko naturalne.

Na medalu umieszczono charakterystyczną literę „W” z herbu Warty Poznań, lata 1929 i 1947 przedzielone gwiazdką, a będące upamiętnieniem sezonów, w których piłkarze „Zielonych” zdobywali mistrzostwo Polski. Jest też hasło #WartoByćZielonym.

– Zielony kolor, który pojawi się w tym roku na półmaratońskim medalu, kojarzy się oczywiście z barwami naszego partnera, Warty Poznań. Chcemy jednak, by kojarzył się również z działaniami na rzecz środowiska naturalnego, które podejmujemy, organizując bieg. Liczę na to, że każda kolejna edycja naszej imprezy będzie bogatsza o nowe proekologiczne pomysły i rozwiązania – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 15. Poznań Półmaratonu.

Jedną z proekologicznych inicjatyw organizatorów poznańskiego półmaratonu są numery startowe wykonane z całkowicie biodegradowalnego materiału zawierającego nasiona maciejki, rumianku oraz stokrotki. Jeżeli po biegu uczestnicy zakopią numer w ogródku, materiał, z którego został zrobiony, rozłoży się, a nasiona zamienią w mini łąkę kwietną.

– Kwitnące numery to kolejny pomysł, który realizujemy z myślą o środowisku naturalnym. Razem z naszym partnerem, Wartą Poznań, staramy się, aby poznański Półmaraton był jak najbardziej zielony. Liczymy, że zadbacie o to, by Wasze numery startowe zazieleniły się i obiecujemy, że będziemy szykować kolejne eko rozwiązania dla uczestników naszych imprez biegowych – podkreślają organizatorzy.

Którędy do mety?

Start półmaratonu zlokalizowany będzie na ulicy Grunwaldzkiej w okolicy Poznań World Trade Center. Zawodnicy kierować się będą w okolice Stadionu Miejskiego, a następnie w stronę Junikowa, gdzie po nawrocie w okolicach ul. Cmentarnej czekać będzie na nich pierwszy punkt odżywiania. Z Grunwaldu uczestnicy półmaratonu pobiegną w stronę Górczyna ulicami Jugosłowiańską i Ściegiennego, a dalej Arciszewskiego, gdzie znajdować się będzie drugi punkt odżywiania. Kolejne takie punkty będą rozmieszczone co około 5 km.

Następnie przez ulicę Hetmańską, Dolną Wildę, Piastowską oraz Drogę Dębińską biegacze będą zbliżali się do ścisłego centrum miasta. Trasa w Śródmieściu poprowadzi przez Garbary, Solną, Nowowiejskiego, Pułaskiego, Roosevelta. Od Motu Teatralnego pozostanie do mety niecałe 500 metrów. Ostatnia prosta 15. Poznań Półmaratonu zlokalizowana będzie na Placu Św. Marka, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

red

fot. w nagłówku Adam Ciereszko