17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski już w niedzielę

17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski wystartuje w niedzielę, 26 marca o godzinie 11:00. Godzinę wcześniej rozpocznie się New Balance Bieg na Piątkę. Na listach startowych jest w sumie prawie 14 tysięcy zawodników, to najwyższa frekwencja w stolicy od ostatniej przedpandemicznej edycji w 2019 roku. 

Wyjątkowa trasa w wyjątkowym mieście

Tegoroczna trasa 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego, jak zawsze, biegnie przez tętniącą życiem stolicę. Wyłączone z ruchu samochodowego ulice i możliwość przemierzania Warszawy głównymi arteriami to nie nada gratka dla biegaczy. Linia startowa znajdzie się na ul. Konwiktorskiej i będzie prowadzić do punktu zlokalizowanego przy Multimedialnym Parku Fontann.

Organizatorzy od lat współpracują z miastem stołecznym Warszawa, które jest nieodłącznym partnerem biegów organizowanych przez Fundację „Maraton Warszawski”. Do herbu stolicy Polski nawiązują tegoroczne medale, na których znaleźć można charakterystyczny ogon Syrenki warszawskiej. Miasto zostało również zaakcentowane na oficjalnych koszulkach imprezy.

Nowy sponsor  ze sportowym duchem! 

Sponsorem tytularnym tej edycji zostało Nationale-Nederlanden. Firma od lat związana jest z biegami długodystansowymi oraz promowaniem zdrowia poprzez aktywność fizyczną. Na arenie światowej sponsoruje drużynę NN Runing Team, do której należy rekordzista świata w maratonie Eliud Kipchoge oraz mistrz olimpijski i wielokrotny rekordzista Kenenisa Bekele.

Na 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim dzięki sponsorowi tytularnemu będzie można znaleźć wiele atrakcji. Wśród nich pojawi się bezpłatny pakiet rehabilitacji dla uczestników „Biegniesz razem z nami”, badania w Medbusie czy występ zespołu The King’s Friends.

O współpracy firmy z Fundacją „Maraton Warszawski” dzisiaj na konferencji prasowej w Pawilonie Edukacyjnym „Kamień” opowiedziała Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektor ds. komunikacji marketingowej i marki Nationale-Nederlanden:

Jako Nationale-Nederlanden od lat zachęcamy Polaków do aktywności fizycznej, zbilansowanej diety oraz regularnych badań okresowych. Zbliżający się 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski to kolejna inicjatywa, dzięki której możemy motywować do zmian na lepsze oraz zaproponować osobom uczestniczącym w tym wydarzeniu konkretne rozwiązania, takie chociażby jak MedBus, pełniący funkcję mobilnego gabinetu – mówi Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektorka ds. komunikacji marketingowej i marki Nationale-Nederlanden – Naszym głównym celem jest przekonanie jak największej liczby osób przede wszystkim do tego, aby o swoim dobrostanie myślały w sposób długofalowy. Podkreślamy, że dbanie o zdrowie to maraton, a nie sprint, dlatego hasło naszej kampanii brzmi #długodystansZDROWI. Chcemy, by troska o zdrowie nie była tylko jednorazową aktywnością, ale stała się dla Polaków integralną częścią ich stylu życia – dodaje.

Na konferencji prasowej obecni byli również przedstawiciele Nice To Fit You – sponsora wydarzenia.

– Biegacze to jedna z naszych ulubionych grup klientów. Mamy z nimi naprawdę świetny kontakt. To doświadczenie, które wynieśliśmy z uczestnictwa w ubiegłorocznym maratonie we wrześniu opierało się na dużym zaangażowaniu – zarówno jeśli chodzi o aktywność przed imprezą, udział w konkursach, jak i na miejscu, w Miasteczku Biegacza, gdzie można było dowiedzieć o zdrowym odżywianiu, było bardzo budujące – dodaje o zaangażowaniu w 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski Paweł Wróbel, prezes zarządu Nice To Fit You.

New Balance Bieg na Piątkę

New Balance Biegu na Piątkę to impreza towarzysząca  rozgrywana równolegle z 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonem Warszawskim. Zdaniem organizatorów to idealna okazja, by poczuć gorącą atmosferę sportowego święta w stolicy i dać się zarazić pasją do biegania.

Rok temu na starcie piątki stanęło niemal dwa tysiące osób. W tym roku najpewniej padnie rekord frekwencji na biegu towarzyszącym największemu półmaratonowi w Polsce – na liście jest już 3 tysiące nazwisk.

Pięć kilometrów to wyśmienity dystans na początek – większość biegaczy to właśnie od niego zaczyna przygodę z bieganiem w zawodach ulicznych. Ponadto – to znakomity wybór na początek sezonu i powrót do aktywności po zimie w przypadku przedłużonego roztrenowania. Wytrawni biegacze również znają coś dla siebie – szybka trasa umożliwia walkę o życiówki na krótkim dystansie.

Bieg stratuje w sobotę o 10:00 – równo godzinę przed dystansem głównym.

– New Balance Bieg na Piątkę jest realnym dystansem dla osób, które chciałyby zacząć biegać i które chciałyby wystartować w naprawdę dużym biegu ulicznym. Myślę, że ten dystans jest taki, że nie ma obaw o kryzys – w razie czego można go nawet przejść. Moim małym sukcesem jest to, że namówiłam do startu brata – każdy z nas może mieć na swoim koncie takie osiągnięcie. Zaszczepiajmy miłość do biegania! – mówiła Edyta Litwiniuk, trener, dietetyk, biegaczka, thriatlonistka, ambasadorka marki New Balance, sponsora wydarzenia.

#BiegamDobrze w rozkwicie

Decydując się na udział w zbliżających się biegach, można nie tylko zadbać o swoje zdrowie, ale i również zaangażować się w akcję #BiegamDobrze i wspomóc potrzebujących.

Spośród dziewięciu organizacji, uczestnik ma możliwość wskazać jedną, na którą zostanie założona skarbonka. Są to: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Rak’n’Roll, Fundacja Synapsis, Fundacja Wcześniak, Polska Akcję Humanitarną, Fundacja Spartanie Dzieciom, Amnesty International oraz Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” lub Fundacja DKMS.

Po zebraniu kwoty minimalnej każdy uczestnik otrzymuje w prezencie pakiet startowy oraz wyjątkowy, pomarańczowy numer z logiem wybranej fundacji. Tylko do tej pory w ramach akcji #BiegamDobrze przy marcowym wydarzeniu, udało się zebrać już blisko pół miliona złotych, a od początku jej istnienia – 7 milionów! W słusznej sprawie biegnie się lżej! – mówi Magda Skrocka, zastępca dyrektora Fundacji „Maraton Warszawski”.

Nationale-Nederlanden, nowy sponsor tytularny największych imprez biegowych w Polsce, postanowiło uhonorować wysiłek osób zaangażowanych w zbiórki #BiegamDobrze i wesprzeć finansowo największe kwesty. Firma przekaże wsparcie trzem największym zbiórkom odpowiednio w kwotach: 15 tys. zł, 10 tys. zł i 5 tys. zł.

Akcja #BiegamDobrze jest nam szczególnie bliska i bez wahania postanowiliśmy się w nią włączyć. To bardzo ważna inicjatywa, dzięki której możliwe jest wsparcie organizacji, które na co dzień niosą realną pomoc osobom potrzebującym. Chcąc jeszcze bardziej docenić wysiłek osób zaangażowanych w akcję, zdecydowaliśmy o przeznaczeniu dodatkowych funduszy na trzy największe zbiórki. Dzięki #BiegamDobrze możemy nie tylko promować aktywny tryb życia, ale co najważniejsze – wspólnymi siłami poprawiać jakość zdrowia i życia wielu Polaków – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzeczniczka prasowa i dyrektorka komunikacji korporacyjnej w Nationale-Nederlanden.

Zapisy ciągle trwają

Cały czas trwają zapisy na tegoroczny 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski i New Balance Bieg na Piątkę. Można zrobić to pod adresem: rejestracja.maratonwarszawski.com. Uczestnicy będą mogli odebrać pakiety startowe w piątek 24.03 (14:00 – 20:00) oraz sobotę 25.03 (10:00 – 20:00) w Biurze Zawodów mieszczącym się w Pałacu Kultury i Nauki. W dniu biegu Biuro Zawodów nie będzie czynne.

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”