ASICS GEL-Trabuco 11 wkracza do akcji. Dobrze amortyzowana terenówka

Marka ASICS wprowadza na rynek model GEL-Trabuco 11 przeznaczony do biegania w terenie. Buty zostały wyposażone w piankę FF Blast, która wraz z technologiami pełniącymi funkcje ochronne ma wspierać biegaczy w eksplorowaniu nowych szlaków.

Stworzone do obcowania z naturą

Jak zapewnia ASICS w komunikacie prasowym nowy GEL-Trabuco 11 oferuje jeszcze wyższy poziom amortyzacji i stabilizacji dzięki wykorzystaniu w podeszwie środkowej sprężystej pianki FF Blast oraz systemu 3D Space Construction. Zmiany miały na celu stworzenie buta, który jeszcze lepiej wspiera biegaczy w pokonywaniu trudnych technicznie terenów.

Płytka umieszczona w przedniej części obuwia ma za zadanie ochronę podeszwy przed kamieniami. Nakładana cholewka odpowiada z kolei za osłonę przed piachem, pyłem i drobnymi elementami. Przyczepność podeszwy zewnętrznej nowej terenówki ASICS zapewniać ma guma ASICSGRIP.

– Zdecydowanie polecam najnowsze buty trailowe z linii GEL-TRABUCO wszystkim tym, którzy cenią sobie obcowanie z naturą na biegowym szlaku. Jest to wszechstronny model, który zapewnia doskonałą stabilność oraz przyczepność. Ponadto, chroni przed kamieniami czy nierównością terenu. W butach można poczuć pełną swobodę, a w konsekwencji uwolnić swój umysł i dać się ponieść zarówno w trakcie treningu, jak i bardziej wymagających zawodów – stwierdził Andrzej Witek, który niedawno został ambasadorem marki ASICS.

Kolekcja trailowa SS23 FujiTrail

Uzupełnieniem butów GEL-Trabuco 11 jest nowa linia produktowa SS23 FujiTrail. Obejmuje odzież i dedykowane trailowi akcesoria, które mają za zadanie zapewnić biegaczom możliwie najwyższy komfort na szlakach.

Wodoodporna kurtka FujiTrail nie ogranicza ruchów podczas biegu, a także jest łatwa do spakowania. Szorty i top FUJITRAIL znajdą z kolei zastosowanie w upalne dni. Zostały wyposażone w posiadającą właściwości szybkoschnące technologię ASICS ACTIBREEZE. Wszystkie produkty dodatkowo posiadają elementy odblaskowe, zwiększające widoczność po zmroku.

– Wszystko w duchu naszej filozofii, czyli „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Docelowo uwalniamy umysły biegaczy, aby czerpali maksymalną satysfakcję z każdego przebiegniętego kilometra – dodał Michael Dudley, manager linii produktów ds. odzieży i akcesoriów w ASICS.

Buty ASICS GEL-TRABUCO 11 i kolekcja SS23 FUJITRAIL są dostępne od 1 marca na ASICS.com, SklepBiegacza.pl, Eobuwie.pl i ButyJana.pl.

Źródło: ASICS