Enea wciąż napędza polski triathlon

Od niemal dekady czołowy polski koncern energetyczny Enea wspiera największe imprezy triathlonowe w naszym kraju, a także promuje zdrowy styl życia. Spółka przedłużyła o kolejny rok współpracę z organizatorami zawodów IRONMAN Poland. Enea będzie nadal sponsorem tytularnym zawodów w Poznaniu oraz w Gdyni.

W ciągu minionych 10 lat triathlon w naszym kraju z niszowej dyscypliny przerodził się w masowy ruch. Liczba Polaków uprawiających tę dyscyplinę sportu wzrosła o kilkaset procent, a imprezy takie jak Enea IRONMAN Gdynia oraz Enea IRONMAN 70.3 Poznań przyczyniają się także do promocji Polski na arenie międzynarodowej.

W ostatnich dniach zawody Enea IRONMAN Gdynia zajęły trzecie miejsce na świecie wśród wszystkich imprez IRONMAN w prestiżowym plebiscycie 2022 IRONMAN Global Athletes’ Choice Awards.

– Od 9 lat wspieramy polski triathlon, budując wspólnie rozpoznawalność tej wymagającej, ale przynoszącej wiele emocji i radości dyscypliny sportu. Cieszy nas, że polskie wydarzenia spod szyldu IRONMAN, sponsorowane przez Eneę są dostrzegane nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej. Dla nas najważniejsze jest to, że są one doceniane przede wszystkim przez zawodników. Zaangażowanie w triathlon jest dla nas szczególnie ważne, ponieważ w zawodach biorą udział również nasi pracownicy  – powiedział Paweł Majewski, prezes Enei.

Enea IRONMAN Gdynia odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia, a Enea IRONMAN 70.3 Poznań jest zaplanowany na weekend 1-3 września. Enea, jako sponsor tytularny tych imprez, jak co roku przygotuje wiele atrakcji dla zawodników, kibiców oraz mieszkańców Poznania i Gdyni.

– Współpraca z Eneą umożliwia nam organizowanie imprez na najwyższym światowym poziomie – mówi Michał Drelich, dyrektor IRONMAN Poland. – Potwierdzeniem tego są nie tylko liczne nagrody, ale przede wszystkim zadowolenie uczestników. Nasze zawody to także ważne wydarzenia w życiu społeczności lokalnych. Enea co roku przygotowuje genialne strefy kibicowania, które odwiedza każdego dnia kilkanaście tysięcy osób. Trudno sobie wymarzyć lepszego partnera – dodaje.

W 2023 roku w Polsce odbędzie się 6 wyścigów pod szyldem IRONMAN:

– Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw – 11 czerwca 2023;
– Citi Handlowy 5150 Warsaw – 11 czerwca 2023;
– Enea IRONMAN Gdynia – 6 sierpnia 2023;
– Enea IRONMAN 70.3 Gdynia – 6 sierpnia 2023;
– Enea IRONMAN 70.3 Poznań – 3 września 2023;
– Enea 5150 Poznań – 3 września 2023.

Źródło: Sport Evolution