Forerunner 265 i Forerunner 965. Nowe zegarki Garmin dla biegaczy

Garmin zaprezentował dwa nowe zegarki biegowe: Forerunner 265 i Forerunner 965. To pierwsze smartwatche GPS do biegania z wyświetlaczem AMOLED. Jakie funkcje oferują? Ile kosztują?

Oba zegarki Garmin, które zadebiutowały dzisiaj na rynku oferują szeroką gamę zaawansowanych narzędzi dla biegaczy. Przedstawiane są jako najbardziej zaawansowane technologicznie modele amerykańskiej marki.

Garmin Forerunner 265

Zegarek Forerunner 265 jest dostępny w dwóch wersjach: Forerunner 265 i Forerunner 265S. Ten pierwszy jest większy (przekątna ekranu 1,3 cala, koperta 46 mm) i cięższy (47 g), drugi trochę mniejszy (1,1 cala, 42 mm) i lżejszy (39 g).

Oba zegarki wyposażone są w taki sam dotykowy ekran AMOLED z trybem „always on”, ale o innej specyfikacji. Rozdzielczość w modelu Forerunner 265 to 416×416, a zegarek oznaczony dodatkowo literką „S” wyposażony jest w wyświetlacz o wymiarach 360×360. Ekrany chroni szkło Gorilla Glass 3.

Jak chodzi o baterię, to bez ładowania dłużej wytrzyma model Forerunner 265S – do 24 godzin pracy baterii w trybie GPS i do 15 dni w trybie smartwatch. Zegarek Forerunner 265 będzie działał do 20 godzin w trybie GPS i do 13 dni bez włączania tej funkcji.

Funkcje dla biegaczy

Oba modele wyposażone są w szereg funkcji całodobowo monitorujących organizm i wspierających realizację treningu. Biegacze powinni docenić sugestie treningowe na nadchodzący dzień, a także poranny raport zawierający takie informacje jak np. podsumowanie jakości snu z ostatniej nocy i status zmienności tętna.

Zegarek przekazuje również codzienne wskazówki na temat aktualnego poziomu wydolności i potrzebnej regeneracji. Funkcja oceny gotowości treningowej pozwala określić, czy to dobry moment na trening w oparciu o regenerację, obciążenie treningowe i inne parametry.

Poza tym zegarki Forerunner 265 umożliwiają pomiar parametrów mocy biegowej i dynamiki biegu, takich jak kadencja, długość kroku, czas kontaktu z podłożem i wiele innych, bezpośrednio z nadgarstka – nie jest wymagana żadna dodatkowa aplikacja ani akcesoria.

Aby pomóc w osiągnięciu lepszych wyników na zawodach, Forerunner 265 zapewnia cały zestaw narzędzi do monitorowania wydajności z Garmin Firstbeat Analytics, takich jak pułap tlenowy, przygotowanie wydolnościowe, efekt treningu i wiele innych. Biegacze mogą skorzystać z dwóch opcji spersonalizowanych planów treningowych: wprowadzić informacje o planowanym biegu do kalendarza Garmin Connect i otrzymywać codzienne wskazówki treningowe lub skorzystać z bezpłatnych planów Garmin Coach przygotowanych przez profesjonalnych trenerów.

Podczas treningu zegarek pomaga zaplanować strategię biegową dzięki funkcji PacePro, która podpowiada, w jakim należy biec tempie  w zależności wskazówek od stopnia trudności, profilu trasy oraz dystansu.

Wreszcie, zegarki Forerunner 265 jak klasyczne smartwatche pozwalają na wyświetlanie z powiadomień ze smartfona, a także pobieranie utworów z serwisów Spotify, Deezer lub Amazon Music i słuchanie ich bez użycia telefonu. W razie niebezpieczeństwa użytkownicy zegarków z serii Forerunner 265 mogą użyć funkcji wykrywania wypadków, Assistance i LiveTrack. Wybierając się na trening nie będą musieli zabierać ze sobą karty płatniczej lub gotówki, bo smartwatche wyposażone są w funkcję płatności zbliżeniowych Garmin Pay.

Garmin Forerunner 965

Zegarek Garmin Forerunner 965 oferuje takie same funkcje jak model Forerunner 265 uzupełnione o dodatkowe pomiary treningowe, wbudowane mapy i możliwość przechowywania większej ilości utworów bezpośrednio w zegarku. Poza tym Forerunner 965 dostarcza dodatkowych informacji na temat obciążenia krótkookresowego i średniookresowego.

Aby pomóc użytkownikom uniknąć przemęczenia, funkcja Real-time stamina pozwala monitorować i zarządzać poziomem wysiłku, natomiast ClimbPro umożliwia wyświetlanie w czasie rzeczywistym informacji o bieżących i nadchodzących wzniesieniach, w tym o nachyleniu, dystansie i przyroście wysokości.

Model Forerunner 965 wyposażony jest w lekki, tytanowy bezel, kopertę o średnicy 47 mm i największy wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,4 cala. Oferuje czas pracy baterii do 31 godzin w trybie GPS i do 23 dni w trybie smartwatcha.

Ile kosztują te zegarki?

Forerunner 965 będzie dostępny pod koniec marca w sugerowanej cenie detalicznej 649,99 euro (około 3050 złotych), z kolei Forerunner 265 jest można kupić już teraz na stronie garmin.com/pl w cenie 499,99 euro (około 2350 złotych).

Źródło: Garmin