Ninja Warrior Polska. Czy Angelika Cichocka poradzi sobie z torem przeszkód?

Dzisiaj telewizja Polsat wyemituje czwarty odcinek telewizyjnego show Ninja Warrior Polska, który stacja  promuje hasłem Woman Power. Z wymyślnym torem przeszkód zmierzą się m.in. aktorka Sonia Bohosiewicz i lekkoatletka Angelika Cichocka. Start programu o godzinie 20:05.

Lekkoatletka na torze

– Tytuł odcinka zobowiązuje. Dziś przed nami wybitnie energiczne, wysportowane i waleczne kobiety, które wiedzą, po co znalazły się w tym programie i chcą równo z mężczyznami pokonać ten sam tor – czytamy w komunikacie prasowym, który dotarł do naszej redakcji.

Angelika Cichocka zamieni tor na lekkoatletycznej bieżni na tor przeszkód w programie Ninja Warrior Polska. To zawodniczka, która specjalizuje się w biegach średnich. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski seniorów, ma w dorobku aż jedenaście złotych medali. Stawała również na podium młodzieżowych mistrzostw Polski. Zobaczymy, jak poradzi sobie w telewizyjnym show.

Wśród uczestniczek dzisiejszego odcinka znajdzie się również Sonia Bohosiewicz, aktorka serialowa, filmowa, teatralna i kabaretowa, a także prezenterka i piosenkarka. Na antenie Polsatu można ją oglądać w każdą sobotę o godzinie 21:05 w serialu „Rodzina na Maxa”. Sonia jest kobietą wszechstronną. Poza licznymi obowiązkami zawodowymi, zawsze znajduje czas na sport.

– Jestem osobą, która ma ze sportem do czynienia od samego początku. Mój zawód jest dość wymagający sportowo, więc muszę trzymać kondycję. Praca aktorska jest nie tylko emocjonalna, ale i bardzo fizyczna. Pamiętam taki film, gdzie na jednym dniu zdjęciowym miałam zejść ze schodów na obcasach i potem policzyłam, że powtarzaliśmy to 35 razy i ciągu pół półtorej godziny. To był naprawdę bardzo duży fitness wysiłek. Jest to więc oczywiste, że jak pracujemy 12 godzin i czasami bardzo siłowo i fizycznie, to warto przez cały czas dbać o tę kondycję – powiedziała Sonia Bohosiewicz.

Dla kogo 150 tysięcy złotych?

Formuła programu pozostaje niezmienna. Każdy odcinek „Ninja Warrior Polska” składa się z toru eliminacyjnego, wyścigu Power Tower oraz z toru półfinałowego.

Power Tower – to przeszkody zawieszone na wysokości 12 metrów, sprawdzające siłę mięśni i… odwagę. Ściga się na nich dwóch zawodników z najlepszym czasem, którzy ukończyli tor eliminacyjny. Ten, kto wygra wyścig, dostaje złoty bilet – gwarancję udziału w finale z pominięciem etapu półfinałowego.

Czterech najlepszych uczestników z każdego odcinka przechodzi do wielkiego finału. Zwycięzca programu otrzymuje tytuł Wojownika Ninja oraz 150 tysięcy złotych. Dotychczas w Polsce nikomu nie udało się ukończyć toru finałowego w wyznaczonym czasie i zdobyć nagrody głównej.

Źródło: Polsat