PZLA Mistrzostwa Polski w maratonie odbędą się w Poznaniu! Ruszyły zapisy na bieg

Podczas 22. Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza poznamy mistrzynię i mistrza Polski w maratonie. Dzisiaj ruszyła rejestracja uczestników na bieg, który odbędzie się 15 października. Przez pierwszy tydzień trwania zapisów obowiązuje niższa opłata startowa.

Dotychczas gospodarzem zawodów w randze mistrzostw Polski w maratonie było Dębno. Decyzją Polskiego Związku Lekkiej Atletyki impreza została przeniesiona do Poznania. Czempionat wraca do stolicy Wielkopolski po 57 latach przerwy. Podczas ostatniego biegu w randze mistrzowskiej w 1966 roku Zdzisław Bogusz ustanowił ówczesny rekord kraju (2:23:55).

– Jesteśmy dumni, że 43. PZLA Mistrzostwa Polski Kobiet w Maratonie oraz 93. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie będą rozgrywane właśnie w naszym mieście. To świadectwo rangi i dowód zaufania do naszej imprezy. 15 października amatorzy biegania będą mieli okazję stanąć na linii startu razem z pretendentami do tytułów. Szykuje się wspaniałe sportowe święto – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 22. Poznań Maratonu.

W ramach maratonu będą ścigali się biegacze, ale także zawodnicy na wózkach. Start biegu tradycyjnie będzie mieścił się przy terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a jego meta na Placu Marka, w pobliżu targowej iglicy.

Fot. Adam Ciereszko

– Decydując się na organizację mistrzostw w Poznaniu, Polski Związek Lekkiej Atletyki wziął pod uwagę, że poznański maraton to od lat jeden z najlepszych biegów ulicznych w Polsce. Doceniamy również współpracę z miastem Poznań przy okazji lekkoatletycznych krajowych czempionatów w ostatnich latach. Nie mamy wątpliwości, że stolica Wielkopolski stanie na wysokości zadania – ocenia Sebastian Chmara, Wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Im szybciej, tym taniej

Zapisy trwają na stronie marathon.poznan.pl. Im prędzej wyślemy zgłoszenie, tym korzystniejsza będzie cena pakietu startowego. Do 8 marca wynosi ona 140 zł, od 9 marca do końca czerwca – 180 zł, w lipcu i sierpniu 200 zł, od 1 września do 12 października 220 zł, a 13 i 14 października 250 złotych.

Cena pakietu nie obejmuje koszulki startowej marki AdRunaLine. Można ją zamówić do 12 września w cenie 50 zł.  Organizatorzy zapowiadają, że  najbliższych dniach pokażą wzór koszulki.

Uczestnicy programu „OK Poznań” mogą liczyć na 25-procentową zniżkę przy zakupie pakietu startowego. Zgłoszenia online przyjmowane są do 12 października, a 13 i 14 października wyłącznie w biurze zawodów na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W imprezie weźmie udział maksymalnie 5 tysięcy zawodników.

Źródło: Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji

fot. w nagłówku Andrzej Olszanowski