Tak wygląda trasa 20. Cracovia Maratonu. Ostatnie miejsca na bieg

Organizatorzy jubileuszowej, 20. edycji Cracovia Maraton przedstawili trasę biegu, który zostanie zorganizowany 23 kwietnia. Po raz kolejny rywalizacja odbędzie się na jednej pętli, a maratończycy zawitają też do Nowej Huty. Jak ma to miejsce od 2014 roku, start i meta imprezy zaliczanej do Korony Maratonów Polskich, usytuowane będą w samym sercu Krakowa – na Rynku Głównym.

Z historią w tle

Trasa w dużej mierze pokrywa się z ubiegłoroczną. Organizatorzy wprowadzili tylko kilka niewielkich zmian – takich jak przesunięcie startu i mety w stronę Kościoła Mariackiego.

Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków stolicy Małopolski. Po drodze nie zabraknie też przykładów nowoczesnej architektury i pięknej przyrody.  W zasięgu wzroku maratończyków znajdą się nie tylko najważniejsze krakowskie zabytki – jak Wawel, Sukiennice czy historyczne budowle sakralne, ale także nowoczesne, charakterystyczne dla Krakowa obiekty – jak TAURON Arena Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków czy Kładka im. Ojca L. Bernatka.

W Nowej Hucie uczestnicy imprezy po raz pierwszy pojawili się podczas czwartej odsłony Cracovia Maraton (w 2005 roku), a w 2018 roku powrócili tam po 5 latach przerwy. W trakcie pokonywania trasy 20. Cracovia Maraton zawodnicy przebiegną m.in. przez najbardziej rozpoznawalne miejsce w tej dzielnicy – Plac Centralny im. Ronalda Reagana.

Pokonując królewski dystans, uczestnicy biegu zobaczą również największe krakowskie obiekty sportowe – oprócz TAURON Areny Kraków, Stadiony Miejskie: im. Henryka Reymana i Cracovia, Halę 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych, a w tym roku też Halę Widowiskowo-Sportową Suche Stawy w Nowej Hucie.

Jak ma to miejsce od początku, uczestnicy tegorocznej odsłony krakowskiego maratonu pokonają także spory odcinek przy rzece Wiśle i okrążą Błonia Krakowskie.

Trasa została pozytywnie zaopiniowana przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa i inne Jednostki miejskie oraz Policję. Posiada również atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz AIMS.

Ostatnie miejsca!

Na liście startowej Na liście startowej 20. Cracovia Maraton zostało już tylko kilkadziesiąt miejsc. Wpisowe zostało wniesione już prawie przez 6 tysięcy biegaczy.  Właśnie tyle wynosi tegoroczny limit startujących.

Źródło: ZIS Kraków