Trwają zapisy na Białołęcki Bieg Leśny

2 kwietnia odbędzie się Białołęcki Bieg Leśny, nowe wydarzenie sportowe w kalendarzu imprez organizowanych przez Urząd Dzielnicy Białołęka. Organizatorzy liczą, że leśne ścieżki, relatywnie krótki dystans oraz początek wiosny zachęcą do startu zarówno doświadczonych biegaczy, jak i osoby rozpoczynające dopiero swoją przygodę z bieganiem.

Zawodnicy przekroczą linię startu przy ul. Cieślewskich/Ciupagi dokładnie o godz. 10:00 i pobiegną trasą poprowadzoną leśnymi ścieżkami Białołęki Dworskiej. Dystans to 5 kilometrów w 2 pętlach po 2,5 km, a limit zawodników to 350 osób.

Zapisy na bieg trwają na stronie bialoleckatriadabiegowa.pl. Opłata startowa wynosi 35 zł (do 26 marca 2023), 50 zł (1-2 kwietnia w biurze zawodów), osoby w wieku 70 lat i starsze są zwolnione z opłaty startowej.

W pakiecie uczestnicy otrzymają żele i batony energetyczne od sklepu Decathlon, który został partnerem wiosennego wydarzenia. Na mecie wszyscy startujący otrzymają pamiątkowe medale oraz wodę i owoce. Limit czasu na pokonanie pełnego dystansu wynosi 45 minut.

Podczas zapisu możliwe jest dokonanie wpłaty charytatywnej w wysokości 10, 20, 30, 50 i 100 zł z przeznaczeniem na Fundację Synapsis, która wspiera osoby dotknięte autyzmem.

Zaświecą na niebiesko

Warto wiedzieć, że 2 kwietnia to również data ustanowionego w 2008 roku Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Każdego roku tego dnia na całym świecie organizowane jest przedsięwzięcie Light it up blue (Zaświeć się na niebiesko). Wówczas liczne znane obiekty architektoniczne na świecie, jak również wiele budynków w Polsce zostanie podświetlonych na niebiesko w ramach solidarności z chorymi.

Niebieski akcent i hasło #wyprzedź_autyzm znajdzie się również na plakatach promujących wydarzenie oraz numerach startowych i medalach. Podczas zapisów każdy z uczestników będzie miał także możliwość przekazania dodatkowej wpłaty na rzecz Fundacji Synapsis, wspierającej osoby dotknięte autyzmem.

Źródło: Fundacja Run Vegan