Warsztat „Wybiegaj w Przyszłość”. Czy w sporcie jest miejsce na błędy?

Fundacja Zdrowy Ruch wychodzi naprzeciw młodym sportowcom i już drugi rok z rzędu organizuje dla nich bezpłatne wirtualne warsztaty edukacyjne pod nazwą „Wybiegaj w Przyszłość”. Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek, 30 marca o godzinie 19:00, a poprowadzi je Tomasz Smokowski. Jego gośćmi będą Natalia Pawelska oraz Tomasz Kurach z Fundacji Sportu Pozytywnego, którzy będą mówić o wpływie psychologii na bardziej świadome trenowanie i uzyskiwanie lepszych wyników.

Klucz do sukcesu? Nastawienie

Sposób, w jaki podchodzi się do różnych sytuacji ma istotne znaczenie w wielu aspektach życia. Warto wiedzieć, że nastawienie nie jest dane raz na zawsze i można mieć na nie wpływ i je zmieniać. Podczas warsztatu słuchacze otrzymają zestaw wskazówek i praktycznych ćwiczeń jak na nie wpływać i jak pracować.

– Stawiamy na warsztat i praktyczne przerobienie tematu, chcemy zaangażować jak największą społeczność młodych ludzi, po to by poprawić ich komfort życia, a także ich wyniki na bieżni, Wiemy, że znajomość zagadnień związanych z psychologii sportu może mieć na to wpływ – mówi Adriana Smokowska, pomysłodawczyni warsztatów edukacyjnych „Wybiegaj w Przyszłość”.

Stres? Może być Twoim sprzymierzeńcem

Czym jest stres, co go wywołuje, reakcja stresowa, co to są stresory – o tym i wielu innych aspektach opowiedzą podczas spotkania nasi eksperci. Wiedza naukowa przełożona zostanie na praktyczne sytuacje. Przeanalizowane zostaną konkretne zdarzenia – przed zbliżającą się sytuacją stresową, w trakcie oraz po. Stres można przekuć na pozytywne działanie – należy go umieć oswoić, zaprzyjaźnić się oraz pogodzić się, że jest on nieodłącznym elementem życia. Umiejętność radzenia sobie ze stresem jest kluczową kompetencją, którą powinni posiadać sportowcy, ale ta jest także bardzo ceniona przez przyszłych pracodawców – warto ją pielęgnować od najmłodszych lat, być jej świadomym, znać metody radzenia sobie z trudnymi sytuacjami – pozwala to na skuteczniejsze i pewniejsze działanie.

Czy w sporcie jest miejsce na błędy?

Podczas warsztatu eksperci podejmą próbę odpowiedzi na to pytanie – przewodnią myśl warsztatu – przeprowadzą rozważania, podadzą argumenty za i przeciw postawionej tezie i spróbują na nią odpowiedzieć. W przebieg warsztatu angażuje się już teraz społeczność „Wybiegaj w Przyszłość” – uczestniczy w otwartej dyskusji, motywując się tym samym do refleksji i rozważań nad przedstawionym tematem.

Jak dołączyć?

Warsztat odbędzie się 30 marca 2023 roku o 19:00. Spotkanie transmitowane będzie na kanale YouTube Fundacji Zdrowy Ruch oraz fanpage Wybiegaj w Przyszłość – każdy będzie mógł aktywnie uczestniczyć, zadawać pytania, a dla nieobecnych będzie możliwość odtworzenia transmisji.

Źródło: Fundacja Zdrowy Ruch