Zapisy na CITY TRAIL Gold na ostatniej prostej

1 kwietnia w Warszawie najszybsze biegaczki i najszybsi biegacze w tegorocznym cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden spotkają podczas ogólnopolskiego biegu finałowego – CITY TRAIL Gold. Przed seriami finałowymi odbędzie się otwarty bieg towarzyszący poprowadzony na dokładnie tej samej trasie, na której rywalizować będą najszybsi przełajowcy cyklu. Internetowe zapisy zostaną zamknięte w środę, 29 marca.

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to biegi przełajowe na dystansie 5 km. Cykl jest organizowany od października do marca w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście (na dwóch trasach – w Gdańsku i w Gdyni), Warszawie i Wrocławiu. Od ubiegłego roku zakończenie półrocznej rywalizacji to właśnie bieg CITY TRAIL Gold. ​

– To zawody mające połączyć bieganie wyczynowe z rekreacyjnym. Chcemy by każdy zainteresowany mógł wziąć udział w wydarzeniu, sprawdzić się na 5-kilometrowej trasie, a potem kibicować naszym najszybszym zawodniczkom i zawodnikom z całej Polski. W tym roku pobiegniemy w Warszawie, w otulinie rezerwatu Las Bielański Piotr Książkiewicz, organizator biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden.

Bieg towarzyszący na 5 km wystartuje o godzinie 10:30. Na godzinę 11:30 zaplanowano start rywalizacji elity kobiet, a o 12:30 na trasę wyruszą najszybsi mężczyźni.

Kogo można spodziewać się na trasie?

W edycji 2022 trasa została poprowadzona ścieżkami bydgoskiego Myślęcinka, a zwycięstwo w tych prestiżowych zawodach odnieśli Marta Łagownik z Gdańska i Dariusz Boratyński z Wrocławia. Czy ubiegłoroczni triumfatorzy powalczą o obronę tytułu? Najprawdopodobniej tak.

Warto podkreślić, że na trasie CITY TRAIL Gold 2023 pojawią się m.in. Anna Bańkowska – czołowa polska maratonka, wicemistrzyni Polski w biegach przełajowych 2022 na dystansie 6 km, rekordzistka warszawskiej trasy CITY TRAIL oraz Sebastian Nowicki – brązowy medalista przełajowych mistrzostw Polski 2022 na dystansie 4 km, zwycięzca CITY TRAIL w Poznaniu.

– Bieg otwarty jest dostępny dla każdego, natomiast udział w ogólnopolskim finale CITY TRAIL jest ograniczony do zawodników, którzy choć raz wezmą udział w naszym cyklu w edycji 2022/2023. Są dwie możliwości zapewnienia sobie startu: zajęcie miejsca na podium w kategorii wiekowej w jednej z lokalizacji lub wypełnienie minimum czasowego w jednym z miast – mówi Justyna Grzywaczewska, PR&Concept Manager CITY TRAIL.

Minima są opracowane oddzielnie dla każdej kategorii wiekowej. Jest ich łącznie dwanaście: K/M 16, K/M 20, K/M 30, K/M 40, K/M 50, K/M 60, W przypadku minimów nie ma konieczności ukończenia cyklu Grand Prix. W biegach finałowych organizatorzy zaplanowali nagrody finansowe. Łączna pula wynosi ponad 20 tysięcy złotych.

Osoby, które zajmą miejsca na podium w klasyfikacjach generalnych w poszczególnych miastach będą startować bezpłatnie. Wpisowe przy zapisach online w biegach finałowych to tylko 14,90 zł, natomiast w biegu towarzyszącym opłata startowa to 39,90 zł. Zapisy trwają na stronie zapisy.krokdonatury.pl

Złoty medal dla każdego

Wszyscy uczestnicy imprezy – zarówno w biegu otwartym, jak i zawodach finałowych – otrzymają pamiątkowy, „złoty” medal. To odróżnia kwietniowy bieg CITY TRAIL Gold od jesienno-zimowej rywalizacji w cyklu, gdzie medal gwarantuje ukończenie min. trzech biegów w sezonie.

Źródło: Fundacja Krok do Natury

fot. w nagłówku Andrzej Olszanowski