Bieg z Flagą już we wtorek. Bezpłatna piątka w Katowicach

Już 2 maja na terenie Katowickiego Parku Leśnego odbędzie się impreza TAURON Bieg z Flagą. Podczas wydarzenia zaplanowany jest bieg dla dorosłych na dystansie pięciu kilometrów, biegi dla dzieci oraz marsz nordic walking. Udział w biegu i marszu jest bezpłatny.

Zawodnicy wystartują w Katowickim Parku Leśnym, od strony ulicy Francuskiej i lotniska Muchowiec, obok parkingu. Trasa z atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zostanie poprowadzona asfaltowymi ścieżkami w Dolinie Trzech Stawów.

Każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy, koszulkę biegową (dla dzieci czapeczki), pamiątkowy medal po ukończeniu biegu lub marszu, zestaw gadżetów od TAURON, poczęstunek i wodę na mecie.

– TAURON od lat promuje patriotyzm opierający się na aktywności sportowej. Dlatego zapraszamy do wspólnego świętowania tak miłośników biegania, jak i całe rodziny z dziećmi. Dla uczestników przewidzieliśmy wiele atrakcji w ramach pikniku towarzyszącemu wydarzeniu – mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON. – Oprócz biegania przygotowujemy masę atrakcji dla tych, którzy nas odwiedzą. Od stref dla dzieci z animacjami, po strefę kulinarną oraz artystyczną – dodaje.

Dorośli rozpoczną zmagania o godzinie 16:00, a o godzinie 16:05, rywalizację rozpoczną uczestnicy marszu Nordic walking. Starty biegu dla dzieci zaplanowano w godzinach 14:30–14:55 (w zależności od wieku). W biegach na 200 i 400 m dzieciom mogą towarzyszyć rodzice.

Biuro zawodów będzie czynne tylko w dniu 2 maja i będzie wydawać pakiety startowe od godziny 12:00. Zapisy do TAURON Biegu z Flagą prowadzone są na stronie biegzflaga.pl. W imprezie weźmie udział maksymalnie tysiąc uczestników.

Źródło: Biuro prasowe TAURON

fot. w nagłówku Depositphotos.com