Bohaterowie na start! Na Śląsku znów uczczą Dzień Flagi

Przed nami trzecia odsłona Biegu Bohaterów, który tradycyjnie odbędzie się 2 maja. Biegacze uczczą Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej pokonując 4.2 kilometra z centrum Katowic do Parku Śląskiego w Chorzowie.

Fundacja Silesia Pro Active we współpracy z Województwem Śląskim i Miastem Katowice organizuje specjalny, majówkowy bieg na dystansie jednej dziesiątej maratonu. Trasa będzie prowadzić od Pomnika Powstańców Śląskich w centrum Katowic do mety w Parku Śląskim przy bramie głównej Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Start zawodów nastąpi o godzinie 17:30.

Bieg Bohaterów to wydarzenie zarówno dla zapalonych, jak i początkujących biegaczy. Na trasie często widziane są całe rodziny z dziećmi, co sprawia, że atmosfera jest niepowtarzalna. Na starcie organizatorzy spodziewają się około 2 tysięcy osób. Ze względu na duże zainteresowanie, przygotowano dodatkową pulę pakietów startowych, które będzie można nabyć w biurze zawodów w Muzeum Śląskim w dniach 28 kwietnia (16:00-19:00) oraz 1 maja (16:00-19:00) i 2 maja (11:00-16:00).

Uczestnicy pobiegną w specjalnych koszulkach, dzięki czemu ulice Katowic zostaną pokolorowane na biało-czerwono. Na mecie na bohaterów czekać zaś będą pamiątkowe medale.

Obchodzony 2 maja Dzień Flagi to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Zostało ustanowione w 2004 roku. W tym dniu upamiętniana jest historia polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych.

Źródło: Fundacja Silesia Pro Active