Już ponad 300 drużyn zapisanych EKIDEN. Kępa Potocka czeka na biegaczy

Trwają zapisy na Maraton Sztafet EKIDEN największy bieg drużynowy w Polsce, który już 20 maja odbędzie się w warszawskim parku Kępa Potocka. Impreza przyciąga na start ekipy pragnące zintegrować się i wspólnie powalczyć o jak najlepszy wynik. W tym roku organizatorzy spodziewają się uczestnictwa nawet 600 sześcioosobowych drużyn.

EKIDEN. A co to takiego?

Idea tej konkurencji wywodzi się z Japonii. Pierwsze tego typu zmagania miały miejsce już ponad 100 lat temu, w kwietniu 1917 roku. Sama nazwa wzięła się od japońskiego systemu transportu powstałego w XVII wieku, w którym przekazywano posłańcami przesyłki pomiędzy stacjami pocztowymi.

W Warszawie EKIDEN jest rozgrywany na dystansie maratońskim, czyli 42,195 km. To największe zawody tego typu w kraju. W sztafecie biorą udział drużyny firm, fundacji, stowarzyszeń, instytucji publicznych i przede wszystkim przyjaciół, których łączy radość z biegania i chęć poczucia emocji związanych ze wspólną walką.

Drużyny liczą po 6 osób – każda ma do pokonania określony odcinek. Pierwszy zawodnik przebiega 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km. Wspólnie pokonują dystans równy długości maratonu. Na mecie liczy się końcowy wynik wszystkich zawodników danej drużyny, więc wkład każdego członka zespołu ma realne znaczenie.

– Tegoroczna edycja EKIDEN-u odbędzie się w odświeżonej formule. Drużyny będą startować w 20-minutowych odstępach, dzięki czemu bieg stanie się dynamiczniejszy. Na liście mamy już ponad 300 zespołów, co daje 1800 zawodników, a liczba wciąż rośnie. Wygląda na to, że szykuje się jedno z najgorętszych wydarzeń tej wiosny mówi Magda Skrocka z Fundacji „Maraton Warszawski”.

Dobry czas na integrację

Maraton Sztafet EKIDEN daje niepowtarzalne możliwości na wzmocnienie więzi międzyludzkich, integrację pracowników lub grup znajomych i dobrą zabawę. Jest to niezwykle cenne po trudnych doświadczeniach, jakimi były pandemia oraz izolacja. Ogromna liczba drużyn zdecydowała się na udział w najbliższej edycji imprezy właśnie z takich, społecznych pobudek.

Sposób wykonywania obowiązków służbowych – praca zdalna czy hybrydowa, może w wielu przedsiębiorstwach prowadzić do izolacji członków zespołu i jego dezintegracji. Ponadto trudny, zmieniający się rynek pracownika, każe sięgać pracodawcom po nowoczesne i angażujące rozwiązania budujące stabilność zespołu. Jednym z nich jest EKIDEN, który może być wykorzystywany na employer brandingu, integracji personelu, komunikacji wewnętrznej  i zarządzaniu zespołem firmy.

Ostatnie lata były niezwykle trudne dla pracowników i pracodawców. Pandemia, izolacja spowodowana lockdownem, praca w domu – miały negatywny wpływ na ludzi i relacje w firmach. Wyjdźmy na dwór, pobiegajmy wspólnie, zawalczmy o laury zwycięzców w swoich kategoriach. Maraton Sztafet EKIDEN jest do tego świetną okolicznością. Tutaj przede wszystkim liczy się współpraca, która przekłada się na wspólny sukces –  mówi Marek Tronina, prezes Fundacji “Maraton Warszawski”.

Pobiegnijcie w słusznej sprawie

Bieganie może być nie tylko wspaniałą zabawą i pasją, ale również okazją do niesienia pomocy i zrobienia czegoś dobrego. #BiegamDobrze to pierwsza i jedyna w Polsce akcja, w której biegacze prowadzą zbiórki na rzecz wybranych organizacji charytatywnych. Od początku akcji uczestnicy zebrali wspólnie już ponad 7 milionów złotych! W ramach tej inicjatywy na EKIDENIE można wesprzeć jedną z czterech organizacji partnerskich: Fundację Rak’n’Roll, Fundację DKMS, Fundację Dajemy Dzieciom Siłę lub Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

– Do tej pory ścieżkę charytatywną zapisów wybrało prawie 50 drużyn. Dla tych, które uzbierają minimalną kwotę, przewidziane są wyjątkowe, pomarańczowe numery startowe z logiem wspieranej fundacji oraz pakiet startowy w prezencie od fundacji. Wybierzcie organizację, której cel jest wam najbliższy i działajcie – zachęca Fundacja „Maraton Warszawski”.

 Biegać każdy może, czyli do dzieła…

Z inicjatywą wspólnego biegania może wyjść każdy – pracownik, pracodawca, trener biegowy, biegacz amator lub aktywny. EKIDEN to zabawa dla każdego Wystarczy zebrać sześć osób i zapisać się na bieg. Rejestracji w imieniu drużyny dokonuje kapitan.

Zapisy trwają na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com, a lista startowa się wydłuża. Organizatorzy informują, że zapełnienie tur startowych zależy od kolejności zgłoszeń. Do 10 maja podstawowy pakiet startowy dla całej drużyny kosztuje 540 złotych.

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”