Zegarki Garmin sprawdzą poziom glukozy we krwi

Garmin ogłosił wczoraj, że udostępnił aplikację Dexcom Connect IQ, która pomoże osobom z z cukrzycą typu 1 i 2 jeszcze wygodniej sprawdzać wyniki pomiaru glikemii z systemu stałego monitorowania Dexcom CGM. Teraz będą mogli śledzić aktualny poziom glukozy we krwi oraz tendencję jego zmiany na ekranie danych zegarka – także w trakcie treningu.

Widget Dexcom Connect IQ umożliwia sprawdzenie wyniku pomiaru glikemii jednym rzutem oka na zegarek. Dzięki temu można kontrolować cukry bez sprawdzania wyniku pomiaru na telefonie. Dodatkowo aplikacja pokaże historię zmian poziomu cukru z ostatnich trzech godzin i wskaże przewidywane tendencje. Tym samym aktywne osoby z cukrzycą będą mogły skupić swoją uwagę na treningu.

Korzystanie z tego rozwiązania wymaga wcześniejszego wykupienia subskrypcji rozwiązania Dexcom Continuous Glucose Monitoring (CGM).

Aplikacja Dexcom Data Field jest dostępna w serwisie Connect IQ dla wielu urządzeń Garmin – od stylowych zegarków lifestylowych, po wytrzymałe modele multisportowe dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu i zaawansowane zegarki do biegania dla triathlonistów.

Lista kompatybilnych urządzeń jest długa i obejmuje m.in. zegarki z serii Epix, Forerunner 245 Music, Forerunner 255, Forerunner 265, Forerunner 745, Forerunner 945, Forerunner 955, Forerunner 965, a także modele fenix 6 i fenix 7, MARQ, Venu i vivoactive.

Źródło: Garmin