8. Bieg Lwa dwudniowym festiwalem z wieczornymi biegami

W dniach 18-19 maja 2019 r. Tarnowo Podgórne pod Poznaniem będzie gospodarzem ósmej edycji Biegu Lwa. Głównymi dystansami będą półmaraton oraz bieg na 10 km. Przyszłoroczne wydarzenie będzie wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy obydwa biegi odbędą się wieczorem, a cała impreza przybierze formę dwudniowego festiwalu.

Wieczorna rywalizacja

Najważniejsza zmiana, którą przygotowują organizatorzy Biegu Lwa to wydłużenie imprezy i przeniesienie głównych punktów programu na sobotę. Półmaraton wystartuje 18 maja o godz. 20:00. Pogoń za Lwem, czyli bieg na dystansie 10 km – również 18 maja, o godz. 18:00. Jest to dobra informacja dla tych, którym doskwierał w poprzednich edycjach upał. Obydwa biegi odbędą się na atestowanych trasach. Zapisy rozpoczną się w styczniu 2019 r.

Bieg Lwa

Bieg Lwa dla każdego

Bieg Lwa to wydarzenie nie tylko dla dorosłych. Jak co roku nie zabraknie zawodów dla najmłodszych, którzy będą mogli uczestniczyć w Biegach Lwiątek. Impreza organizowana jest z myślą o całych rodzinach, dla których odbędzie się Sztafeta Pokoleń (3x400m). Z kolei uczniowie lokalnych szkół i przedstawiciele firm wezmą udział w rywalizacji Sztafet Szkolnych i Firmowych.  Tradycyjnie, podczas biegów można spodziewać się niepowtarzalnej atmosfery, którą tworzą znani z fantastycznego dopingu tarnowscy kibice!

EXPO Lwa

Festiwal Biegu Lwa to więcej niż bieganie. EXPO Lwa co roku zapewnia wiele atrakcji. Będą strefy sportowe, artystyczne oraz relaksu dla dzieci i dorosłych. Koncert, zawody drwali LION’S TROPHY o randze eliminacji do Mistrzostw Europy i Zlot Food Trucków serwujących dania z całego świata to tylko niektóre z niespodzianek zaplanowanych na rok 2019.

Lekkoatletyczne emocje

W edycji 2018 kibice mogli obejrzeć bieg sprinterski z udziałem czołowych polskich zawodników. 19 maja 2019 wszyscy, którzy pojawią się w Tarnowie Podgórnym będą emocjonować się rywalizacją lekkoatletów podczas Mityngu zorganizowanego w ramach Biegu Lwa. Szczegóły będą znane w ciągu najbliższych miesięcy, ale pewne jest, że będzie to nie lada gratka dla fanów królowej sportu!

Bieg Lwa

Triathlon Lwa

W czerwcu organizatorzy Biegu Lwa zapraszają na Triathlon Lwa w Lusowie. 8 czerwca 2019 r. będzie okazja do spróbowania swoich sił na dystansach 1/4 i 1/8 IronMan. Dodatkowo odbędą się Sztafety, a dzieci będą mogły wziąć udział w Aquathlonie.

Więcej informacji znajduje się na stronach www.bieglwa.pl oraz www.triathlonlwa.pl, a także na oficjalnych profilach Biegu Lwa i Triathlonu Lwa na Facebooku.

 

mat.pras