Irena Women’s Run coraz bliżej. Ruszają biegowe treningi ASICS i eobuwie.pl

Marka ASICS i eobuwie.pl zostali partnerami 5-kilometrowego biegu Irena Women’s Run. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 24 czerwca o godzinie 9:00 na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie. Wcześniej japońska marka zorganizuje w stolicy cztery bezpłatne treningi biegowe.

Zapraszają kobiety

Treningi biegowe dla kobiet odbywać będą się w każdy wtorek począwszy od 30 maja. Miejscem zbiórki będzie al. Tomasza Hopfera 2 (naprzeciwko wejścia do Łazienek Królewskich od strony podbiegu przy Agrykoli). Zajęcia poprowadzi trenerka Weronika Zielińska.

Jako partner wydarzenia ASICS zapewni dla uczestniczek koszulki, a także zaprosi do testowania wybranych butów biegowych. Z kolei marka eobuwie.pl przygotuje dla biegaczek upominki oraz worki do przechowywania odzieży lub butów.

Ostatni trening ASICS i eobuwie.pl odbędzie się 20 czerwca, na cztery dni przed Irena Women’s Run.

–  Zaangażowaliśmy się w ten unikalny projekt, aby pomóc w walce z nierównościami w dostępie do aktywności fizycznej i wspierać każdego w doświadczeniu pozytywnych, psychicznych korzyści płynących z ruchu – mówi Daniel Bogacki, Activation Specialist w ASICS Polska i powołuje się na badanie ASICS State of Mind Index, z którego wynika, że kobiety ćwiczą znacznie rzadziej niż mężczyźni.

5 km dla każdej kobiety

Patronką Irena Women’s Run jest najwybitniejsza polska lekkoatletka – Irena Szewińska. Bieg odbędzie się w sobotę, 24 czerwca o godzinie 9:00 na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie. Trasa będzie prowadzić przez najpiękniejsze zakątki Łazienek Królewskich.

Celem imprezy jest zachęcenie jak największej liczby kobiet, bez względu na wiek, do dbania o swoje zdrowie poprzez aktywność fizyczną, do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz utrwalania zachowań prozdrowotnych.

– 5 km jest dystansem do pokonania absolutnie dla każdej kobiety, bez względu na poziom biegowego zaawansowania – zachęca Marcin Fudalej, dyrektor Irena Women’s Run.

Zapisy na bieg trwają na stronie www.biegkobiet.pl. Opłata startowa wynosi 99 złotych, a w zawodach weźmie udział maksymalnie 999 kobiet.

Źródło: ASICS, red